16-letnia Victoria Lee zakontraktowana przez ONE Championship. Nastolatka dołączy do rodzeństwa mistrzów

ONE Championship

Organizacja ONE Championship podpisała kontrakt z 16-letnią Victorią Lee, młodszą siostrą mistrzyni wagi atomowej organizacji, Angeli Lee i mistrza wagi lekkiej Christiana Lee.

Prezydent ONE Championship Chatri Sityodtong ogłosił zakontraktowanie młodej i obiecującej zawodniczki w mediach społecznościowych w środę.

„ONE Championship podpisało kontrakt z 16-letnią obiecującą zawodniczką sztuk walki Victorią Lee. Jest mistrzynią świata juniorów IMMAF 2019, 2-krotną mistrzynią świata juniorów w Pankrationie oraz mistrzynią zapasów stanu Hawaje 2019. Och czekaj, prawie zapomniałem wspomnieć, że Victoria jest również młodszą siostrą mistrzyni wagi atomowej ONE Championship Angeli Lee i mistrza wagi lekkiej ONE Championship Christiana Lee! Może to nie do wiary, ale Victoria jest już lepsza od Angeli w tym samym wieku. Będzie rywalizować w dywizji atomowej. Dla mnie, Victoria jest prawdopodobnie najlepszą obiecującą zawodniczką bez podziału na kategorie na świecie.”

Angela i Christian Lee to dwoje najbardziej utytułowanych zawodników w historii ONE Championship. Oczekuje się oczywiście, że Victoria będzie w stanie osiągnąć podobny sukces pod szyldem tej organizacji.

Angela posiada tytuł mistrzyni wagi atomowej od 2016 roku, ostatnio broniła go przed mistrzynią wagi słomkowej Xiong Jingnan, którą pokonała przez poddanie w piątej rundzie w Tokio pod koniec 2019 roku.

Z kolei Christian Lee posiada pas wagi lekkiej, który zdobył w 2019 roku, kiedy pokonał przez TKO w drugiej rundzie japońską legendę Shinyę Aoki. W swojej ostatniej walce odniósł zwycięstwo przez jednogłośną decyzję nad niebezpiecznym Saygidem Guseynem Arslanalievem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *