10. Międzynarodowy Turniej Hadaka Waza – relacja + zdjęcia

(zdjęcia: Fight24.pl)

W niedzielę 18 grudnia odbył się w Bytomiu 10. Międzynarodowy Turniej Hadaka Waza w formułach grappling oraz MMA. Stawiła się na niego rekordowa liczba 241 zawodników (w tym 2 zawodniczki), natomiast co do widzów: hala była wypełniona po brzegi. Organizatorem był Grzegorz Skibniewski, znany w środowisku MMA jako trener i sędzia ostatniej gali MMA ATTACK. Ponadto jako sędziowie wystąpili m.in. Rafał „Spinki” Lasota oraz Artur „Kornik” Sowiński.

Kornika nawet udało mi się podpytać o najbliższą przyszłość sportową – prawdopodobnie zawalczy na KSW 18 w lutym w Płocku, ale to na razie nic pewnego.

(fot powyżej: Rafał Lasota i Artur Sowiński)

Walki podzielone były na kategorie: grappling, organiczona formuła mma oraz mma full contact, rozgrywano je równolegle na 3 matach. Dzięki temu wszystkie 287 walk zamknęło się w jakichś 8 godzinach – ukłony w stronę organizatora za naprawdę sprawny przebieg. Walki rozgrywano systemem pucharowym, aby sprawiedliwie wyłonić zwycięzców każdej kategorii.

Zawodnicy zostawiali na matach krew, pot i łzy, każdy dawał z siebie wszystko. Zawody stały na naprawdę fajnym poziomie, emocji nie brakowało 🙂 Nie zabrakło niestety też kontuzji – z poważniejszych zanotowano jedną złamaną rękę i jedno skręcone kolano, a nikt przecież nie liczył setek siniaków, otarć, podbitych oczu, rozbitych/złamanych nosów, porozbijanych łuków brwiowych, etc. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników za serce, które włożyli w walki! 🙂

Zwycięzców poszczególnych kategorii można zobaczyć TUTAJ. Najlepszym klubem w Full contact MMA zostali gospodarze, MMA Bytom, natomiast w kategorii  Grappling – Rio Grappling Dąbrowa Górnicza.

A poniżej jeszcze kilka zdjęć z hali i z walk:

Początek turnieju:

Rozgrzewka:

No i lecim:

Zdjęcia są własnością serwisu Fight24.pl. Prawa autorskie zastrzeżone.

Pozdrawiam,

Lady M

Zapraszamy również do obejrzenia oficjalnej galerii zdjęć.

4 thoughts on “10. Międzynarodowy Turniej Hadaka Waza – relacja + zdjęcia

  1. A ja mam pytanie, może ktoś w temacie jest mi w stanie odpowiedzieć na nie: czy żeby zgłosić się na takie zawody albo inne amatorskie mma, np. te w Bochni koniecznie trzeba być zrzeszonym z jakiś klubem i legitymować się, nazwijmy, to „oficjalnymi” treningami, czy można zgłosić się jako indywidualna osoba, która nie ma udokumentowanego czasu jaki poświęcił treningom ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *