„Battles of the Dragons”: wyniki + zdjęcia

Dnia 16 kwietnia 2011r., o godzinie 19.00 odbyła się 4 Międzynarodowa Gala K1 Rules i MMA „Battles of the Dragons” w Serocku. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Baltic Martial Arts Federation oraz Miasto i Gmina Serock. Jednym z patronujących nad wydarzeniem był Polski Związek Kickboxingu PZKb. Gośćmi honorowymi byli m.in. Poseł na Sejm RP Iwona Guzowska, Burmistrz Miasta Serock Sylwester Sokolniki, Założycielka i Prezes Fundacji im. Feliksa Stamma Paula Stamm. 

Podczas wieczoru odbyła się walka o tytuł Zawodowego Mistrza Państw Nadbałtyckich BMAF w kickboxingu w formule K-1 kat. – 65 kg, ponadto trzy walki rankingowe w kickboxingu, walka w formule MMA, a także walka pokazowa walka Sanda.

W walce wieczoru, tytułu i pasa Zawodowego Mistrza Państw Nadbałtyckich bronił Artem Voskoboynikov z Białorusi.  Jego przeciwnikiem był Polak Jarosław Daschke. Walka przebiegała w szybkim tempie, zawodnicy zaprezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne i fizyczne, nie brakowało widowiskowych akcji i efektownych kombinacji. Mocne kopnięcia Białorusina na udo Polaka przyniosły zwycięstwo Mistrzowi zmuszając sędziego ringowego do przerwania walki w 5 rundzie. Artem Voskoboynikov wygrał walkę przed czasem i obronił tytuł Zawodowego Mistrza Państw Nadbałtyckich.

Bartosz Ożarek, zwycięzca z Gali BOTD 3 w Józefowie oraz zawodowy mistrz Europy WKN, tym razem walczył z mistrzem Litwy Mykolasem Serdiukasem. Po bardzo dobrej, dynamicznej i wyrównanej walce sędziowie ogłosili zwycięstwo Polaka.

Adrian Kołciuk (AZS PW) wygrał swoją kolejną zawodową walkę, tym razem przed czasem przez dyskwalifikację z Kamilem Boszko z Copacabana Warszawa.

Bardzo dużo emocji dostarczyła walka MMA, w której zmierzyli się Marcin Diabeł Ochtabiński z Mikołajem Ziemakiem. Walkę w 3 minucie pojedynku wygrał Mikołaj Ziemak.

Po wyrównanej walce, kontrowersyjną decyzją sędziów, Michał Jabłoński wygrał walkę z Łukaszem Bieńkowskim 2:1. O wygranej Jabłońskiego prawdopodobnie zadecydował odjęty punkt za ostrzeżenie dla zawodnika z Legionowa w końcówce pojedynku.

Na gali została również zaprezentowana formuła walki Sanda, w której walczyli Adam Grzelak oraz Marcinem Bąkiem.

Pełne wyniki gali „Battles of the Dragons 4″ przedstawiono poniżej. Nazwiska zwycięzców pogrubione:

1)WALKA O ZAWODOWE MISTRZOSTWO PAŃSTW NADBAŁTYCKICH K-1 RULES 5X3 MIN
ARTEM VOSKOBOYNIKOW (BIAŁORUŚ) VS JAROSŁAW DASCHKE (POLSKA) KAT. 65 KG   TKO RUNDA 5

2) MYKLAS SERDIUKAS (LITWA) VS BARTOSZ OŻAREK (POLSKA) K-1 RULES 3X3 MIN KAT. 75 KG DECYZJA SĘDZIOWSKA

3) ADRIAN KOŁCIUK AZS PW VS KAMIL BOSZKO COPACABANA WARSZAWA K-1 RULES 3X3 MIN KAT. 70 KG DYSKWALFIKACJA

4) ŁUKASZ BIEŃKOWSKI LKSW TAJFUN VS MICHAŁ JABŁOŃSKI K-1 RULES 3×3 MIN KAT. 90KG DECYZJA SĘDZIOWSKA

5) MIKOŁAJ ZIEMAK NASTULA/ALLIANCE VS MARCIN OCHTABIŃSKI FC NOWY DWÓR MAZOWIECKI MMA 2X5 MIN KAT. 85KG  WALKA PRZERWANA PRZEZ SĘDZIEGO W 1 RUNDZIE ( Ground & Pound )

Wśród mediów obecna była Telewizja Silesia, TV9 oraz Telewizja Legionowska LTV. Wkrótce zostanie wyemitowana relacja z Gali.

Zdjęcia z BOTD4 :  http://www.bmaf.pl/wp-content/uploads/2011/04/ZDJECIA-BOTD-4.exe

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *