Zdaniem Duane’a Ludwiga przyszedł czas na zakończenie kariery przez Urijaha Fabera

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były trener o zakończeniu kariery przez California Kida.

Na sobotniej gali UFC on FOX 22 Urijah Faber (33-10, 9-6 w UFC, #7 w rankingu UFC) podejmie Brada Picketta (25-12, 5-7 w UFC) w – jak zapowiedział – swoim ostatnim pojedynku w karierze. Do niedawna trener Fabera, Duane Ludwig uważa to za dobre posunięcie.

Myślę, że przyszedł na to czas. On naprawdę nie prezentował już wielkiego progresu. Ale to nie jest tak, że on nie staje się lepszy, bardziej chodzi tutaj o jego umysł i serce, które idą w innym kierunku niż w stronę walk. Myślę, że on jest mądry w robieniu tego co powinien i ma dobry zmysł do biznesu. Tak, więc uważam, że jego umiejętności lepiej będą wykorzystane ogólnie dla celów sportów walki zamiast jego kierunkom w klatce.

Ludwig w pewnych aspektach porównuje Urijaha do siebie i wskazuje, że teraz on lepiej sprawdzi się poza klatką.

Moja służba światu jest znacznie lepiej wykorzystywana jako pomoc dla zawodników MMA a także ogólnie dla tego sportu bardziej niż gdybym był w klatce i przygotowywał się na egoistyczną podróż. Teraz jestem bardziej szczęśliwą osobą, Patrzę na to oddanie jako na inspirowanie ludzi. Jestem teraz bardziej szczęśliwy.

Jestem zadowolony z tego, że mam umiejętności, które pozwalają mi to robić i tak jak Faber, on ma dobry zmysł do biznesu. Tak, więc możemy to użyć w świecie sportów walki. Zobaczymy jak to pójdzie.

Dla Fabera walka z Bradem będzie 44 zawodowym pojedynkiem w karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *