Yaroslav Amosov zdeklasował zapaśniczo Douglasa Limę i został nowym mistrzem wagi półśredniej na gali Bellator 260

Lucas Noonan, Bellator

Yaroslav Amosov został nowym mistrzem Bellatora w wadze półśredniej po zwycięstwie nad dotychczasowym mistrzem Douglasem Limą na gali Bellator 260.

Ukraiński zawodnik zdetronizował Douglasa Limę w walce wieczoru gali Bellator 260, która odbyła się w Mohegan Sun Arena. Yaroslav Amosov (25-0 MMA, 6-0 BMMA) zdeklasował Douglasa Limę (32-8 MMA, 14-4 BMMA) i wygrał przez jednogłośną decyzję.

Amosov miał ogromną przewagę w zapasach i wykorzystał to na swoją korzyść.

W każdej rundzie Amosov skracał dystans, łapał Brazylijczyka i z łatwością obalał go na matę. Od tego momentu Amosov utrzymywał się na górze, nie będąc szczególnie ruchliwym, ale na tyle aktywnym, że sędzia nie decydował się podnieść walki do stójki.

Przez krótki czas, kiedy walka toczyła się w stójce, Amosov trzymał się z dala od kłopotów, a Lima miał bardzo mało okazji do wyprowadzania ciosów. Lima był niezdecydowany i nie wykazywał inicjatywy w walce, dając Amosovowi prostą drogę do zwycięstwa.

Na 30 sekund przed końcem walki Lima podjął próbę dźwigni na łokieć, która pachniała zwycięstwem, ale Amosov zdołał zachować spokój i ostatecznie uciekł z niebezpiecznej sytuacji.

Yaroslav Amosov pokonał Douglasa Limę przez jednogłośną decyzję (50-45, 49-46, 49-46)

Lima nie zdołał obronić tytułu w swojej trzeciej walce o mistrzostwo. Brazylijczyk po raz pierwszy zdobył pas w 2014 roku, by stracić go w kolejnej walce. Następnie wywalczył go ponownie w 2016 roku i obronił go przeciwko Lorenzowi Larkinowi tylko po to, aby stracić go na rzecz Rory’ego MacDonalda w swojej następnej walce. Lima pomścił swoją przegraną z MacDonaldem rok później, by zostać mistrzem po raz trzeci.

Tymczasem nowy mistrz, Amosov pozostaje niepokonany w swojej karierze MMA. Obecnie ma najdłuższą serię zwycięstw spośród zawodników wszystkich największych organizacji z 26 wygranymi. 27-latek dodał do swojego rekordu kolejne ważne nazwisko, ponieważ ma na swoim koncie również zwycięstwa nad Erickiem Silvą, Geraldem Harrisem, Edem Ruthem i Loganem Storleyem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *