Wywiad z Philippe Noverem po gali UFN 19

Sherdog.com: Co się stało?

Phillipe Nover: Nie ma 100% pewności, że to co miałem to był atak apopleksji, ale to na pewno był epizod, który miał miejsce. Ludzie, którzy widzieli to mówili, że moje ciało spięło się, moje oczy się przekręciły, a wszystko to działo się w dwóch etapach. Trwało to 6 sekund, potem na chwilę oprzytomniałem i znowu w to wpadłem. Potem czułem się dobrze i nie mogłem uwierzyć, że to się stało
Byłeś za kulisami, gdy to się zdarzyło. Jak blisko walki miało to miejsce?

To się zdarzyło około 14-14:30 (2:00-2:30 p.m.), więc około półtorej godziny przed walką. Pamiętam, że wszedłem do Oktagonu, pochodziłem trochę dookoła, potem wróciłem do szatni i usiadłem i zjadłem batonika energetycznego (jak wyglądał możecie zobaczyć na zdjęciu) i powiedziałem do mojego trenera Ralpha: „Nie czuję się zbyt dużo. Czuję się naprawdę ciężki. Muszę usiąść”. Zdjąłem swojego Poda i wszystko co pamiętam od tamtej pory to obudzenie się pytając ludzi co się stało. Obficie się pociłem i naprawdę zaczynałem się niepokoić, ponieważ chciałem walczyć. Doktor i personel ratownictwa medycznego sprawdzili mi poziom cukru we krwi dwa razy. Po pierwszym razie powiedziałem im, żeby sprawdzili jeszcze raz, ponieważ myślałem, że wkradł się jakiś błąd. Sprawdzili to na mojej drugiej ręce, ale poziom wciąż był wysoki. Doktor powiedział, że to wskazywało prawdopodobnie na apopleksję i nie zgodzą się na walkę. Wybuchnąłem tam płaczem.

I tuż po tym pojechałeś do szpitala, tak?

Tak, pojechałem do pobliskiego szpitala. Lekarz na izbie pogotowia powiedział, że nie może tego zdiagnozować jako apopleksji. Powiedział, że jedyną rzeczą, który była nienormalna był mój zawyżony poziom cukru we krwi, a cała reszta była w porządku. Tomografia komputerowa, mocz i badania krwi były w normie.

Miałeś w przeszłości jakieś podobne do tej historie?

Coś podobnego miało miejsce w Tufie, kiedy zemdlałem stojąc w rzędzie. Czułem się podobnie, ale nigdy nie doczekałem się kontynuacji tego co się stało. To miało miejsce w tym show i już zostawiłem to za sobą.

W tym przypadku byłem w szatni. To mogło być coś podobnego, gdyż byłem zaniepokojony, zestresowany i musiałem zrzucić wagę. Może to była reakcja na węglowodany, gdyż po zważeniu, ładujesz się węglowodanami. To mógł być problem. Poziom cukru we krwi wynosił 179 (norma wynosi chyba 80-120 – przyp. Max)

Czy Oklahoma Athletic Commission zawiesiła cię na jakiś okres czasu?

Nie, nic z tych rzeczy. Rozmawiałem z Joe Silvą i Daną Whitem i byli bardzo wyrozumiali w tej sprawie. Wiedzieli, że to nie moja wina i nie miałem kontroli nad tą sytuacją. Dana powiedział, że jak tylko będę zdrowy to chciałby zobaczyć mnie w klatce

Jakie środki ostrożności masz zamiar użyć, aby mieć pewność, że to się więcej nie powtórzy.

Muszę dowiedzieć się co poszło nie tak i upewnić się, że to się już nigdy więcej nie powtórzy. Sądzę, że będę musiał zobaczyć się z neurologiem. Mam zamiar sprawdzić także czy to kwestia poziomu cukru we krwi. Być może będę miał zrobione EEG, żeby zobaczyć czy mam apopleksję.

Parę rzeczy krąży mi po głowie. Czy straciłem za dużo wagi jak na kogoś moich rozmiarów? Zrzuciłem tylko 8 funtów. Czy dobrze się odżywiam? Czy spożywam zbyt dużo cukru po zważeniu? Czy to nerwy? Czy muszę porozmawiać z terapeutą czy coś takiego. Jestem przyzwyczajony do presji, ale moje ciało po prostu nie dało rady

Czy wróciłeś jeszcze na galę i oglądałeś resztę walk?

Tak

Czy miałeś okazję rozmawiać z Samem Stoutem, który miał być twoim przeciwnikiem?

Tak, w szatni, tuż po tym incydencie przyszedł do mnie i uścisnął mi dłoń. Przeprosiłem go, a on powiedział mi żebym się tym nie przejmował, bo to nie była moja wina.

Czy UFC mówiło ci coś o przełożeniu tego pojedynku na później?

Nie dostałem na ten temat żadnych wskazówek od Dany ale wiem, że Stout i ja czekamy na to. Shawn Tompkins (trener Struta) również. Jeśli fani tego chcą oraz zawodnicy, to miejmy nadzieję, że uda nam się to zorganizować. Jestem żądny powrotu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *