Warrley Alves chce ukarać Colby’ego Covingtona za słowa przeciwko Brazylijczykom

MMAFighting.com

Wzrasta liczba brazylijskich zawodników, którzy nie są zadowoleni ze słów Colby’ego Covingtona, ale tylko jeden z nich już go kiedyś pokonał.

Warlley Alves (11-2) zmierzył się z Colbym Covingtonem (13-1) w 2015 roku. Brazylijczyk pokonał go podczas UFC 194 przez duszenie gilotynowe, po 90 sekundach pojedynku. Brazylijczyk chce drugiej walki, aby ukarać Covingtona za słowa, jakich użył po wygranej z Demianem Maią, na gali w Sao Paulo. Covington po walce nazwał brazylijskich fanów „brudnymi zwierzętami”.

On zapłaci za to co powiedział. Słyszałem, że UFC zamierza go ukarać. Nie wiem czy to prawda, czy nie, ale mam inną propozycję. Drogie UFC, jeżeli naprawdę zamierzacie go ukarać, to zestawcie go ze mną. Pozna wtedy co to prawdziwa kara.

Warrley Alves w swoim ostatnim pojedynku, który odbył się podczas gali w Gdańsku, pokonał jednogłośnie na punktu Salima Touhriego. Walka odbyła się tydzień, przed słowami wypowiedzianymi przez Covingtona. Alves uważa, że zawodnik American Top Team przekroczył pewną granicę używając takich słów.

On przekroczył granicę, a ja nie zgadzam się z jego słowami. Jestem pod ogromnym podziwem Stanów Zjednoczonych. Chciałbym aby Brazylia była podobna do USA, jeżeli chodzi o niektóre przepisy. Podziwiam amerykańskie prawo oraz prezydenta Trumpa. Kiedy człowiek nie szanuje drugiego narodu, nie może zostać bezkarny.

To jest nasz kraj, nasz naród. Kocham swoją flagę oraz hymn. Jestem typem faceta, który oddałby życie za swoje ideały oraz kraj. Przychodzi jednak taki dupek i mówi takie rzeczy. W swoim przeprosinach przeprasza zwierzęta, porównując je do Brazylijczyków.

Mam nadzieję, że UFC zorganizuje ten rewanż. Wiem, że on mi nie odpowie, ponieważ jestem dla niego za mocny. On ucieknie od tego pojedynku. Zniszczyłem go raz, i zrobię to drugie raz, w jakimkolwiek miejscu na świecie.

Pokonam go znowu. Moje ręce będą wzniesione do góry. Będę miał ze sobą flagę Brazylii, a on zda sobie sprawę, że nie potrafi powiedzieć tego co powiedział o Brazylii.

Colby Covington zanotował 5 zwycięstw z rzędu, od czasu porażki z Alvesem. W ostatnim pojedynku pokonał innego Brazylijczyka, Demiana Maię.

Poniżej zapis wideo akcji kończącej, z pierwszej walki pomiędzy oboma zawodnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *