Walka Karolina Kowalkiewicz vs Felice Herrig w planach na gali UFC 223

UFC.com / Melanie Viola fineartamerica.com

Jeśli doniesienia serwisu MMANytt się potwierdzą, to 7 kwietnia Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Felice Herrig na gali UFC 223, która odbędzie się na Brooklynie w Nowym Jorku.

Była pretendentka do słownych zawodniczek, Karolina Kowalkiewicz, powróci 7 kwietnia, gdzie będzie miała okazję zmierzyć się z Felice Herrig na UFC 223 na Brooklynie w Nowym Jorku.

Była pretendentka do tytułu wagi słomkowej, #4 Karolina Kowalkiewicz (11-2 MMA, 4-2 UFC) była początkowo zestawiana do pojedynku z inną byłą pretendentką, Brazylijką Jessicą Andrade w lutym, jednak choroba pokrzyżowała plany Polki na tę walkę. Po dwóch porażkach z rzędu z Joanną Jędrzejczyk o pas i Claudią Gadelhą, Kowalkiewicz wygrała swoją ostatnią walkę pokonując przez decyzję Jodie Equibel na gali UFC Fight Night 118. W kolejnej walce jej rywalką będzie nie zapowiadana wcześniej Andrade lecz Felice Herrig.

Felice Herrig (14-6 MMA, 5-1 UFC) zajmująca aktualnie #9 pozycję w rankingu ma za sobą serię czterech zwycięstw z rzędu, po pokonaniu Kailin Curran przez poddanie oraz na punktu Alexę Grasso, Justine Kish i Cortney Casey. Herrig prosiła w ostatnim czasie, aby UFC dało jej jakąś czołową zawodniczkę z dywizji, aby mogła pokazać, że da sobie radę i że zasługuje na większą uwagę ze strony organizacji. Jak widać jej życzenie będzie mogło się spełnić wraz z pojedynkiem z Karoliną Kowalkiewicz.

W chwili obecnej na karcie walk gali UFC 223 na Brooklynie są zestawione trzy walki. Oprócz pojedynku Kowalkiewicz vs Herrig w wadze słomkowej, w wadze lekkiej zmierzą się Al Iaquinta vs Paul Felder oraz Mairbek Taisumov vs Evan Dunham.

3 thoughts on “Walka Karolina Kowalkiewicz vs Felice Herrig w planach na gali UFC 223

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *