Walka Couture vs Emelianenko jest jeszcze możliwa

Były mistrz wagi półciężkiej oraz ciężkiej UFC, Randy Couture był już kiedyś bardzo blisko stoczenia pojedynku z Fedorem Emelianenko.

O tej walce mówiło się w 2008 roku, kiedy Couture chciał odejść z UFC. Przez nałożenie się na siebie kilku spraw ostatecznie nic z tego nie wyszło. To jednak nie oznacza, że ten pojedynek nie mógłby się odbyć. Oczywiście obaj panowie już nie walczą w pojedynkach MMA, lecz ich starcie można zorganizować na macie takiego turnieju jak Metamoris.

Oto co miał do powiedzenia Randy Couture w rozmowie z Submission Radio.

„To byłoby ciekawe i na pewno wymagałoby czasu, by przygotować się grapplersko i zapaśniczo oraz wrócić w dobrej formie. Byłoby mnóstwo dobrej zabawy i uważam, no wiesz. Nie wiem jak aktywny jest Fedor na tym etapie i on też jest już na emeryturze, ale z pewnością nie mam nic przeciwko temu pomysłowi.”

Randy Couture był zapytany, czy w przypadku zablokowania startu Chaela Sonnena na Metamoris 4 –  on mógłby go zastąpić. Okazało się jednak, że Sonnen wystąpił na niedawno zakończonym turnieju.

Fedor Emelianenko poza walkami MMA startował i rządził w Bojowym Sambo przez prawie dekadę. Byłby więc znakomitym wyzwaniem dla doświadczonego zapaśnika i grapplera jakim jest Couture.

Pytanie tylko co o tym pomyśle sądzi Fedor Emelianenko oraz, czy Metamoris byłoby skłonne zorganizować taki pojedynek. Myślę, że nie zabrakłoby chętnych na obejrzenie takiej walki.

3 thoughts on “Walka Couture vs Emelianenko jest jeszcze możliwa

  1. Fedor mógłby się jeszcze bić, tylko on już miał dosyć, a i poprzegrywał parę walk pod rząd. A Couturowi się tęskni za adrenaliną 😉
    Nie tak łatwo się z czegoś takiego całkowicie wyłączyć jak się całe życie pracowało na pełnych obrotach.

    PS
    Fedor mógłby odzyskać swoją legendę, która dosyć mocno ucierpiała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *