UFN 61: Rashad Evans vs Glover Teixeira

Brazylijski gigant medialny, Globo poinformował, że były pretendent do pasa mistrza UFC w wadze półciężkiej, obdarzony nokautującym ciosem, Glover Teixeira (22-4) zmierzy się podczas gali UFC Fight Night 61 z byłym mistrzem dywizji półciężkiej, Rashadem Evansem (19-3-1). Walka odbędzie się w brazylijskim Porto Alegre, 22-ego lutego.

Dla trenującego w gymie Blackzilians Amerykanina będzie to pierwsza walka od czasu potyczki z Chaelem Sonnenem na gali UFC 167. Evans zdemolował wtedy byłego pretendenta do pasa mistrza UFC w dwóch kategoriach wagowych, stopując go już w pierwszej rundzie. Wcześniej partner treningowy Vitora Belforta rozprawił się z Danem Hendersonem, pokonując byłego mistrza Pride na gali UFC 161 przez niejednogłośną decyzję sędziów. Podczas gali UFC 170 Evans miał zmierzyć się z jednym z najlepszych zapaśników w MMA, Danielem Cormierem, jednak kontuzja nogi wyeliminowała byłego podopiecznego Grega Jacksona z rywalizacji. Ponadto Evans jest zwycięzcą drugiego sezonu telewizyjnego reality show, 'The Ultimate Fighter', kiedy występował jeszcze w wadze ciężkiej.

Glover Teixeira powraca do rywalizacji w MMA z nadzieją, że uda mu się przerwać passę dwóch porażek z rzędu. Po nieudanej próbie podboju kategorii półciężkiej na UFC 172, na której został pobity przez obecnie panującego mistrza, Jona Jonesa. Później na UFC 179 został pokonany przez Phila Davisa. Były zapaśnik pokonał Brazylijczyka przez jednogłośną decyzję sędziów. Te dwie walki zatrzymały serię Teixeiry, który wcześniej był niepokonany w UFC i miał passę 20 zwycięstw z rzędu.

6 thoughts on “UFN 61: Rashad Evans vs Glover Teixeira

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *