UFC wskazuje na potencjalny pojedynek Derricka Lewisa z Francisem Ngannou

UFC.com / Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po zwycięstwie Derricka Lewisa z Marcinem Tyburą przez nokaut na gali UFC Fight Night 126, natychmiast pojawiło się pytanie z kim „The Black Beast” stoczy swoją kolejną walkę.

Sam Derrick Lewis powiedział po gali, że jest zainteresowany trzema zawodnikami; Francisem Ngannou, Curtisem Blaydesem i Fabricio Werdumem. Wygląda na to, że organizacja UFC posłuchała Lewisa i umieściła na swoim Twitterze pytanie do fanów, czy chcieliby zobaczyć pojedynek Derricka Lewisa z Francisem Ngannou i okazuje się, że fani MMA z chęcią obejrzeliby tę walkę.

Oczywiście walka nie została jeszcze oficjalnie przyklepana, ale ruch UFC w stronę zestawienia jej daje nadzieję, że ten ciekawy pojedynek może się odbyć za jakiś czas. Dodatkowo znając relacje między Lewisem a Ngannou, będzie to dodatkowym smaczkiem w tym starciu.

Dzięki zwycięstwu z Marcinem Tyburą, Derrick Lewis odrobił stratę po przegranym pojedynku z Markiem Huntem. Tę porażkę poprzedziło sześć zwycięstw z rzędu z takimi zawodnikami jak Gabriel Gonzaga, Roy Nelson, Shamil Abdurakhimov i Travis Browne. Aktualny rekord Lewisa to 19-5.

Z kolei Francis Ngannou ma imponujący rekord 11-2. W swojej ostatniej walce nie udało mu się jednak przedłużyć serii zwycięstw oraz zdobyć tytułu wagi ciężkiej w starciu z mistrzem Stipe Miocicem z którym Kameruńczyk przegrał przez jednogłośną decyzję. Wcześniej Ngannou pokonał sześciu przeciwników; Luisa Henrique, Curtisa Blaydesa, Bojana Mihajlovića, Anthony’ego Hamiltona, Andreia Arlovskiego i Alistaira Overeema.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *