UFC TUF: Brazil 3 Finale – wyniki i relacja na żywo

Stipe Miocic pok. Fabio Maldonado przez TKO (ciosy w parterze) 0:35, runda 1

Główna karta (4:00 czasu polskiego):
Antonio Carlos Jr. pok. Vitora Mirandę przez  jednogłośną decyzję – finał TUF Brazil wagi ciężkiej
Warlley Alves de Andrade pok. Marcio Alexandre Jr. przez techniczne poddanie (gilotyna) 0:25, runda 3 – finał TUF Brazil wagi średniej
Demian Maia pok. Alexandra Yakovleav przez  jednogłośną decyzję
Robert Peralta pok. Rony’ego Jasona przez  jednogłośną decyzję

Pozostałe, kanał Fox (godzina 2:00 czasu polskiego):
Rashid Magomedov pok. Rodrigo Damma przez  jednogłośną decyzję
Elias Silverio pok. Ernesta Chaveza przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:21, runda 3
Gasan Umalatov pok.Paulo Thiago przez jednogłośną decyzję
Kevin Souza pok. Marka Eddivę przez TKO (ciosy) 4:52, runda 2

Pozostałe, Fight Pass (godzina 0:30 czasu polskiego):
Ricardo Abreu pok. Wagnera Silvę przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:06, runda 2
Marcos Rogerio de Lima pok. Richardsona Moreirę przez KO (ciosy) 0:20, runda 1
Pedro Munhoz pok. Matta Hobara przez TKO (ciosy) 2:47, runda 1

Fabio Maldonado vs. Stipe Miocic
Walka wieczoru była krótkim widowiskiem. Już pierwszy ciosy Stipe wstrząsnęły Maldonado który po jednym z uderzeń padł na matę gdzie dopadł go Miocic i młotkami dobił Brazylijczyka.

Antonio Carlos Jr. vs. Vitor Miranda
Pierwszą rundę dzięki lepszej stójce i sprowadzeniu rywala do parteru wygrał Carlos. Na początku drugiej rundy Antonio trafił rywala mocnym kopnięciem na korpus i walka przeniosła się do parteru gdzie Carlos zdobył dosiad. Ostatnie 5 minut wyglądało podobnie jak pierwsze, Antonio zrobił co musiał by wygrać.

Warlley Alves de Andrade vs. Marcio Alexandre Jr.
Od pierwszych sekund przebieg pojedynku kontrolował Warlley bedący lepszy w stójce i przez chwilę kontrolujący rywala w parterze. Na początku ostatnich 5 minut Alves trafił Marcio mocnym prawym po czym zapiął ciasne duszenie gilotynowe i wskoczył do gardy. Alexandre nie chciał klepać i kilka sekund później Mario Yamasaki musiał interweniować.

Demian Maia vs. Alexander Yakovlev
Walka była wyrównana ale tylko w stójce, bo tam swoją szansę na wygraną widział Alexander. W parterze była to gra do jednej bramki, Maia niemiłosiernie obijał Yakovleva czym zapewnił sobie zwycięstwo na kartach sędziów.

Rony Jason vs. Robert Peralta
Pierwsza runda była mocną wymianą ciosów. Raz po raz Panowie odwdzięczali się sobie nawzajem solidnymi uderzeniami. Druga i trzecia runda wyglądały podobnie z tym, że walka przenosiła się też do parteru gdzie Jason próbował duszenia trójkątnego a następnie dźwigni na łokieć. Peralta jednak dobrze się obronił a pod koniec walki sam odpowiedział mocnym sprowadzeniem. Sędziowie niejedno głośnie orzekli zwycięstwo Robbiego. Wydaje mi się jednak, że sprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby wskazanie Rony’ego jako wygranego.

Rodrigo Damm vs. Rashid Magomedov
Od początku Magomedov w swoim stylu czekał na dobra okazję do kontry. Na nieszczęście widzów Brazylijczyk jednak nie specjalnie chciał atakować Rosjanina i oglądaliśmy nie porywającą walkę której zwycięzcą zasłużenie został Rashid który przez 3 rundy pojedynczymi ciosami trafiał Rodrigo.

Ernest Chavez vs. Elias Silverio
Faworyzowany Silverio słabo rozpoczął walkę. Elias nie potrafił znaleźć sposobu na szybkość poruszania się Chaveza. Odnalazł się dopiero w II rundzie kiedy to pracy zaprzągł szerszy stójkowy arsenał. Pod koniec III rundy przy sprowadzeniu do parteru udało mu się zapiąć duszenie którym odklepał Ernesta na kilkadziesiąt sekund przed końcem pojedynku.

Paulo Thiago vs. Gasan Umalatov
Był to mało ciekawy pojedynek. Ani jeden ani drugi zawodnik przez 15 minut walki nie wykazali się czymś szczególnie wartym uwagi. Zasłużenie wygrał Gasan głównie dzięki lepszej stójce i kontroli klinczu. Jednak nie mam złudzeń, że on daleko w UFC nie zajdzie.

Mark Eddiva vs. Kevin Souza
Pierwsze 5 minut upłynęły pod znakiem wymiany uprzejmości w płaszczyźnie kickbokserskiej. Pomimo iż walka była w miarę wyrównana Brazylijczyk miał problem w postaci wykrocznej nogi ciągle okopywanej przez Marka. Pod koniec II rundy Souza zepchnął Eddivę do defensywy i zasypał go gradem ciosów. Mark nie padł, ale sędzia pojedynku uznał, że należy przerwać to widowisko.

Ricardo Abreu vs. Wagner Silva
Abreu rozpoczął walkę od rzucania potężnym, obszernych ciosów których część trafiała Silvę który czas od czasu odpowiadał jakimś uderzeniem. W drugiej rundzie, po jednej ze stójkowych wymian Wagner zapoznał się z deskami oktagonu, gdzie dopadł go Abreu i po chwili walki zapiął duszenie zza pleców czym odklepał rywala.

Marcos Rogerio de Lima vs. Richardson Moreira
Podczas rozerwania klinczu Marcos wyprowadził mocny prawy który oszołomił Richardsona i posłał go na deski. Ciosy w parterze były już tylko formalnością. Całość trwała ledwie 20 sekund.