UFC Fight Night 47: Bader vs. St. Preux – wyniki i relacja na żywo

205 lbs: Ryan Bader pokonał Ovince’a Saint Preux przez jednogłośną decyzję

Główna karta (godzina 4:00 czasu polskiego):

155 lbs: Ross Pearson pokonał Graya Maynarda przez TKO (ciosy) 1:35, runda 2
185 lbs: Tim Boetsch pokonał Brada Tavaresa przez TKO (ciosy) 3:18, runda 2
170 lbs: Alan Jouban pokonał Setha Baczynskiego przez KO (lewy sierpowy) 4:23 , runda 1
265 lbs: Shawn Jordan pokonał Jacka Maya przez TKO (ciosy pięściami i łokciami w parterze) 2:03, runda 3
145 lbs: Thiago Tavares pokonał Robbiego Peraltę przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:27, runda 1

Pozostałe (godzina 2:00 czasu polskiego):

125 lbs: Jussier da Silva pokonał Zacha Makovsky’ego przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Sara McMann pokonała Lauren Murphy przez niejedno głośną decyzję
185 lbs: Tom Watson pokonał Sama Alveya przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Frankie Saenz pokonał Nolana Ticmana przez jednogłośną decyzję

Ryan Bader vs. Ovince Saint Preux
Przez 25 minut Ovince nie potrafił znaleźć recepty na częste obalenia ze strony Ryana. St. Preux wygrał tylko II rundę, głównie dzięki dobremu kopnięciu na korpus. W pozostałych rundach OSP nie miał wiele do powiedzenia jedynie od czasu do czasu trafiając Badera pojedynczymi ciosami. Ryan mądrze rozegrał pojedynek unikając długich wymian w stójce a dążąc do klinczu i sprowadzeń.

Gray Maynard vs. Ross Pearson
Co-main event gali lepiej zaczął się dla Graya który był uważny w stójce i skuteczny w sprowadzeniach do parteru dzięki czemu pierwsze 5 minut zostało zapisane na jego konto. W II rundzie Pearson trafił go mocnym prawym prostym, ruszył za ciosem i dobił zamroczonego Maynarda.

Tim Boetsch vs. Brad Tavares
Lepiej walkę rozpoczął Tavares który kontrolował Boetscha w klinczu i zadawał mocniejsze ciosy. W II rundzie nastąpił niesamowity zwrot akcji. Tim najpierw posłał na deski Brada lewym sierpowym a gdy ten wrócił do stójki, Boetsch „dogonił” go pod siatką i zadał kolejne ciosy po których sędzia pojedynku przerwał walkę. Jest to pierwsza przegrana Hawajczyka przed czasem.

Seth Baczynski vs. Alan Jouban
Początek walki nie wskazywał na to, że walka przerodzi się w taką bijatykę. Najpierw przewagę miał Seth który posłał na deski Joubana. Alan szybko się pozbierał i kilka sekund później lewym sierpowym znokautował oponenta.

Shawn Jordan vs. Jack May
Pierwsze 2 minuty walki upłynęły pod znakiem niemal braku kontaktu między zawodnikami. Później pojedynek nieco się ożywił. W ostatniej minucie Jordan udanie sprowadził Maya do parteru i przez chwilę obijał go z półgardy. Drugą rundę lepiej rozpoczął Jack który jednym z ciosów otworzył rozcięcie na twarzy Shawna. Chwilę później Jordan dołożył kolejne udane sprowadzenie po którym zdobył dosiad i boczną. Na początku III rundy Shawn po raz kolejny obalił, zajął plecy rywala i ciosami z góry zakończył walkę.

Thiago Tavares vs. Robbie Peralta
45 sekund potrzebował Brazylijczyk aby przenieść walkę do parteru. Chwilę później zajął plecy rywala i zaczął zasypywać go mnóstwem ciosów. Później przeszedł do dosiadu z którego kontynuował obijanie Robbiego. Po ponownym zajęciu pleców Thiago założył ciasne duszenie które zmusiło Peraltę do odklepania.

Jussier da Silva vs. Zach Makovsky
Przez pierwsze 10 minut w oktagonie dominował Jussier, głównie dzięki obaleniom i świetnemu grapplingowi na który Zack nie mógł znaleźć sposobu. Makovsky wygrał III rundę ale przegrane, I i II, zaważyły na decyzji sędziów którzy jako zwycięzcę wskazali Jussiera da Silvę.

Sara McMann vs. Lauren Murphy
Niejedno głośną decyzją zakończyła się walka kobiet. Sara McMann od początku walki starała się obalać rywalkę i kontrolować przebieg pojedynku będąc z góry i zadając ciosy. Lauren jednak wykazała się dobrymi umiejętnościami walki z pleców i w stójce ale było to zbyt mało aby wygrać pojedynek z Sarą.

Sam Alvey vs. Tom Watson
Walka niemalże w całości odbywała się w płaszczyźnie kickbokserskiej. Przez dwie rundy przeważał Anglik który częściej trafiał rywala zaprzęgając do działania kopnięcia. W ostatniej odsłonie nieco wigoru odzyskał Alvey który przez chwilę mocno zagroził Watsonowi. Ostatecznie zwyciężył Tom Watson który zdaniem sędziów wygrał 2 z 3 rund.

Nolan Ticman vs. Frankie Saenz
W walce otwierającej galę tylko początek pojedynku był wyrównany, później inicjatywę przejął Frankie i z każdą minutą powiększał swoją przewagę. Saenz znacznie częściej trafiał rywala dokładając udane sprowadzenia do parteru. W III rundzie próbował skończyć walkę przez duszenie zza pleców ale Ticman dotrwał do końca regulaminowych 15 minut.

8 thoughts on “UFC Fight Night 47: Bader vs. St. Preux – wyniki i relacja na żywo