UFC 214: Cormier vs. Jones 2 – wyniki i relacja na żywo

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
205 lbs: Jon Jones pokonał Daniela Cormiera przez KO (wysokie kopnięcie i ciosy) 3:01, runda 3 – walka o pas wagi półciężkiej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
170 lbs: Tyron Woodley pokonał Demiana Maię przez jednogłośną decyzję – walka o pas wagi półśredniej
145 lbs: Cris Cyborg pokonała Tonyę Evinger przez TKO (kolana) 1:56, runda 3 – walka o pas wagi piórkowej kobiet
170 lbs: Robbie Lawler pokonał Donalda Cerrone przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Volkan Oezdemir pokonał Jimiego Manuwę przez KO (ciosy) 0:42, runda 1

Karta wstępna (FXX, godzina 2:00 czasu polskiego):
145 lbs: Ricardo Lamas pokonał Jasona Knighta przez TKO (ciosy) 4:34, runda 1
140 lbs: Aljamain Sterling pokonał Renana Barao przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Brian Ortega pokonał Renato Moicano przez poddanie (gilotyna) 2:59, runda 3
145 lbs: Calvin Kattar pokonał Andre Filiego przez jednogłośną decyzję

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
115 lbs: Alexandra Albu pokonała Kailin Curran przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Jarred Brooks pokonał Erica Sheltona przez niejednogłośną decyzję
155 lbs: Drew Dober pokonał Josha Burkmana przez KO (cios) 3:04, runda 1

Daniel Cormier vs. Jon Jones
Pretendent rozpoczął pojedynek agresywnie już w pierwszej minucie obalając Cormiera jednak nie zdołał utrzymać go na ziemie. Jones ochoczo korzystał z kopnięć frontalnych i tych na kolana zadając także sporo ciosów na korpus. Daniel nieustannie szedł do przodu pracując ciosami i starając się zamknąć Jona pod siatką. W drugiej odsłonie Bones kontynuował wdrażanie taktyki zakładającej ciągłe obijanie nóg i korpusu reprezentanta AKA. Walka została na chwilę zatrzymana po przypadkowym zderzeniu głowami, które lekko rozcięło skroń mistrza. W trzecich pięciu minutach Daniel stracił nieco rezonu przyjmując kolejne uderzenia na korpus, ale nadal prąc do przodu. W trzynastej minucie pojedynku Jones wysokim kopnięciem lewą nogą z odwrotnej pozycji wstrząsnął rywalem, zamroczony Cormier zaczął uciekać, ale Jon podciął go i obalił. Były mistrz dopadł Daniela pod siatką a tam uderzeniami łokciami i pięściami dokończył dzieło zniszczenia.

Tyron Woodley vs. Demian Maia
W ogromnym skrócie można napisać, że walka przebiegła ze spodziewanym scenariuszem, który nie wzbudził wielkich emocji. Woodley doskonale znając taktykę rywala punktował go uderzeniami w stójce i dobrze bronił się przed próbami sprowadzeń. Maia pomimo kolejnych niepowodzeń i knockdownu w drugiej odsłonie nie poddawał się i w każdej rundzie dążył do obalenia jednak żadna z prób nie została zakończona powodzeniem. Po 25 minutach pojedynku każdy z sędziów wypunktował wygraną Woodleya.

Cris Cyborg vs. Tonya Evinger
Brazylijka świetnie rozpoczęła walkę już pierwszym uderzeniem posyłając rywalkę na deski. Evinger szybko się pozbierała i wróciła do walki, niedługo potem Tonya obaliła, ale nie zdołał utrzymać walki w parterze, podobnie zakończyła się kolejna próba. W płaszczyźnie kickbokserskiej Amerykanka nie wchodziła w otwarte wymiany, za to chętnie szukała klinczu. Z czasem przewaga Cyborg rosła, co raz więcej uderzeń dochodziło celu a starania Evinger o obalenia nie przynosiły skutku. Na początku trzeciej odsłony Cris ponownie posłała rywalkę na deski i pozwoliła jej wstać, następnie dopadła Tonyę w klinczu i kolanami na głowę zakończyła pojedynek.

Robbie Lawler vs. Donald Cerrone
Pojedynek bardzo agresywnie zaczął Bezlitosny, równo z początkiem walki reprezentant American Top Team ruszył do przodu z nawałnicą ciosów i kolan. Gdy walka trafiła do klinczu to również Lawler był zawodnikiem bardziej agresywnym. Po połowie odsłony Kowboj znalazł drogę do obalenia i przez ponad minutę kontrolował walkę w parterze. W drugiej rundzie to Cerrone był zawodnikiem bardziej aktywnym, podopieczny Grega Jacksona nieustannie napierał sprawiając kopnięciami sporo problemów Robbiemu. Później kontrolę nad wydarzeniami w klatce ponownie przejął były mistrz wagi półśredniej, Lawler punktował kopnięciami a przy tym obronił się przed wszystkimi próbami obaleń ze strony Cerrone.

Jimi Manuwa vs. Volkan Oezdemir
Tuż po rozpoczęciu pojedynku Manuwa zepchnął rywala na siatkę. Volkan, będąc plecami na ogrodzeniu naruszył oponenta podbródkowymi i sierpami a gdy Jimi zaczął się wycofywać, Oezdemir ruszył za nim i lewym sierpem wysłał go na deski a uderzenia z góry w parterze zakończyły walkę.

Ricardo Lamas vs. Jason Knight
Nie długo po rozpoczęciu walki Bully zdobył sprowadzenie, będąc z pleców Knight pracował gumową gardą a następnie szukał dźwigni na nogę. Chwilę później Jason wstał, ale został mocno naruszony przez Ricardo i walczył o przetrwanie. W piątej minucie padł na matę i został dobity uderzeniami z góry.

Aljamain Sterling vs Renan Barao
Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę próbując punktować kopnięciami, po jednym z ataków Sterling przewrócił się i nie długo potem próbował dojść do dźwigni na nogę, przed którą Barao dobrze się wybronił i już do końca rundy kontrolował pojedynek będąc z góry i unikając prób poddania ze strony Amerykanina. W drugiej odsłonie Funk Master nieco odważniej zaatakował spychając Renana do defensywy i obalając z klinczu. Tuż po sprowadzeniu Aljamain zaszedł za plecy i próbował dojścia do balachy na kolano. Na niecałą minutę przed syreną Sterling znalazł się w gardzie rywala skąd atakował ciosami i mocnymi łokciami. Ostatnie pięć minut zdecydowanie lepiej rozpoczął Amerykanin, który zapunktował ciosami a następnie wciskał rywala w siatkę i obijał go w klinczu. Gdy walka toczyła się w dystansie kickbokserskim znacznie bardziej mobilny i dysponujący lepszą kondycją Aljamain trafiał oponenta ciosami.

Brian Ortega vs. Renato Moicano
Walka piórkowych przez większość czasu toczyła się w stójce gdzie znacznie bardziej mobilny Ortega notował większe sukcesy chociaż przyjął kilka mocnych uderzeń rywala. Na sekundy przed końcem drugiej odsłony Moicano zdobył obalenie czym zapunktował na kartach sędziów. W ostatnich pięciu minutach Brazylijczyk sprowadzeniami do parteru chciał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak podczas drugiej próby został złapany w gilotynę, którą szybko odklepał pozwalając Brianowi zanotować dwunaste zwycięstwo w karierze.

Andre Fili vs. Calvin Kattar
Pierwsze minuty walki były dość wyrównane, obaj zawodnicy trafiali ciosami jednak o wyniku pierwszej rundy zadecydowała końcówka, w której Cattar obalił a następnie dzięki dobrej kontroli zadał kilka naprawdę mocnych ciosów w parterze. W drugich pięciu minutach początkowo dominował debiutant, ale później na chwilę szala przechyliła się na korzyść reprezentanta Team Alpha Male. W ostatniej odsłonie pod względem uderzeń nieznacznie dominował Calvin obaleniem pieczętując swoją wygraną.

Kailin Curran vs. Alexandra Albu
W pojedynku kobiet nie brakowało chaosu, robotyczna Albu kolejnymi uderzeniami trafiała rywalkę a obaleniami podkreślała swoją przewagę w tym pojedynku. Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęła Curran, ale w drugiej części rundy oddała inicjatywę Rosjance, która przeniosła walkę do parteru.

Eric Shelton vs. Jarred Brooks
Pojedynek muszych nie był porywającym widowiskiem, Shelton starał się atakować ciosami jednak rywal przez długi czas wciskał go w siatkę szukając obalenia. Później interakcji między zawodnikami było mniej, Brooks walczył bardzo ostrożnie, ale zdołał przekonać do siebie dwóch sędziów wygrywając niejednogłośną decyzję.

Josh Burkman vs. Drew Dober
Od początku walki otwierającej galę to Dober był zawodnikiem znacznie bardziej agresywnym. Drew punktował niskimi kopnięciami a także ciosami, próbował przenosić walkę do parteru, ale bez sukcesów. Koniec pojedynku przyszedł w czwartej minucie walki gdy 28-latek trafił potężnym lewym sierpem, po którym Burkman padł na matę bez życia a sędzia musiał przerwać walkę.

26 thoughts on “UFC 214: Cormier vs. Jones 2 – wyniki i relacja na żywo

 1. Bardzo dziękuję za informację.
  Zastanawiałem się ponieważ w programie Extrem jest zapisana inna transmisja Jon Jones – Ovince Saint Preux
  4:00
  Zarówno na programie Cyfry jak i programie Tele Magazynu.

 2. hahahahaha Cormier wychytał KO i to jest ten niby mistrz ? mistrzem lhw zawsze byl i bedzie Jon Jones proste tyle nie walczyc a i tak wygrac no gosc jest prze KOzak 😀 no i Lawler tez wygrałwszystkie walki mi weszły

 3. Mustela hahaha mowilem to wczoraj !!! JJ odprawi tego fake Champ na emeryturę!!!! Juz Heheh drugi raz nie chciałeś mi wierzyć ze DC dostanie 🙂 nigdy nie chciałeś mi wierzyć 🙂 No Cain ze wygra JJ to bylo jasne 🙂 ale za taki kurs to nie chciało mi sie nawet na zakłady wchodzić. Cain i reszta JJ wygrał nie ma co przezywać… Myśle czy wypłaty nie postawić na Mc z Floydem 🙂 mam przeczucie ze Rudy to wygra cudem jakimś… 🙂

 4. Daniel ma serce do walki ale ma pecha JJ ma lepsze warunki fizyczne jest młodszy i nigdy nie pęka realizuje plan Grega i ma to coś co ma nieliczni jest nie przewidywalny.Wcale się nie zdziwie jak wyczyści HV Lesnara wciągnie nosem

 5. @junior – gratulacje ALE czemu myślisz że nie wierzyłem ? Przed pierwszą walka uważałem że 90% wygra DC. Przed drugą pisałem pod innym postem, że stawiallbym na JJ „BO ma b.dobre zapasy (porównywalne do DC) i lepszą kondycję. Nienawidzę JJ bo to zły człowiek ale zawsze przyznaje, że właściwie ma najlepsze osiągnięcia ze wszystkich zawodników MMA (all tj time)
  Btw czytalem przeboeg walki – wychodzi na to że DC dał mu najcięższa walkę do czasu KO
  NO właśnie i o co chodzi z tym zachowaniem ?

 6. Ale fakt – tu napisałem że stawiam na DC , uważałem że DC może mu zagrozić a ta „słaba” forma JJ na ważeniu skłoniła mnie do zaryzykowania.
  Btw Conor to przy JJ leszcz na potęgę.

 7. Ogolnie walka była nudna tyle w temacie… DC nie zrobił nic a JJ go dziubal konsekwentnie… Mustela nie oglądając tej walki nic nie straciłeś… JJ po walce ładnie sie zachował i podszedł tez do DC 😉 DC płakał jak dziecko, któremu rodzice zabawkę zabrali az mi serio sie żal go zrobiło 🙂 Tofik, Cain i reszta Pozdro!!! Czekam na świniobicie Lesnara !!!

 8. Conor to leszcze przy JJ? Serio, chłopie puknij się w głowe. JJ jest kozak, ale jego walki są jak szachy i średnio się to ogląda, za to Connor zawsze daje super show, oglądanie jego stójkowych wyczynów to sama przyjemność.

 9. JJ to jednak inna planeta, już przeciwko niemu nie stawiam. Miał taką przerwę, normalnie to nawet świetni mistrzowie biorą walki na przetarcie, pierwsze rundy traktują jak na przetarcie itp. JJ natomiast wjechał w Cormiera, 0 rdzy, nawet 20 sekund na przetarcie sobie nie dał. Wielki mistrz.

 10. Ja jako fan JJ mowie tak!! Jakby Rudy był w LHW to bym stawiał ze Rudy go znokautuje… ale pytanie jak mobilny byłby Rudy przy 100 kg Hahahah. Gdybać mozna. Cieżko ich porównywać ale oboje sa the best i każdemu życzę najlepszego. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *