UFC 129: Georges St. Pierre vs Jake Shields

(mmamania.com)

Prezes UFC Dana White ogłosił w sobotę przez Yahoo! Sports, że mistrz wagi półśredniej Georges St. Pierre będzie bronił pasa w walce z Jake’m Shieldsem na UFC 129.

Po ostatnim potwierdzeniu walki Randy Couture vs. Lyoto Machida, gala w Toronto zapowiada się jako jedna z najciekawszych w historii UFC.

GSP do tej pory walczył chyba z każdym pretendentem w wadze 170 funtów i w zasadzie Jake Shields jest chyba ostatnim, który został. Jeśli GSP wygra to chyba czas myśleć o przejściu do wagi średniej.

Dla przypomnienia, Jake Shields przeszedł do UFC wakując tym samym pas mistrzowski wagi średniej Strikeforce, niepokonany od 14 walk. Pierwszą walkę stoczył z Martinem Kampmannem i pomimo osłabienia zbijaniem wagi, wygrał na punkty. Spełnia wszystkie warunki, żeby zmierzyć się z jednym z najlepszym zawodników świata.

13 thoughts on “UFC 129: Georges St. Pierre vs Jake Shields

  1. Panowie powyżej: to racze wszyscy wiemy 😉 Ale nie wiem czy pamiętacie jak GSP przegrał na UFC 50 (2004 r.) z Matt Hughes’em przez poddanie (balaszka). Wiem ,że trochę latek minęło i gość rzadko przegrywa (potem chyba tylko jeszcze 1 raz), ale Shields to nie ułomek i kto wie…………A jak jeszcze ogarnie temat z kondycją (mówię o Shields’u no to pewny taki bym nie był).

  2. Wątpie aby GSP sprowadzał Shieldsa , ubije go w stójce a Jake nie da rady sprowadzić tej walki na ziemię.

    PS.Na twiterze chyba powinno byc tu byłem Thiago Silva , a nie Thiago Alves chyba że czegos nie zrozumiałem %)

  3. to jest ciekawe ze w ostatniej walce swojej kariery CAPTAIN AMERICA moze dac dobry show oraz zlac goscia ktory niedawno byl Championem i w piekny sposób pozegnac sie z Octagonem oraz kibicami 😉

  4. Na stówę będzie decision. GSP ma większe szanse – to oczywiste. Niemniej jednak lubię Shieldsa – gdyby GSP odszedł do 185 to Shields zasługuje moim zdaniem na zostanie no.1 w półśredniej UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *