UFC 104 Lyoto vs Rua – konferencja prasowa.

Więcej zdjęć tutaj

Mauricio Rua

Lyoto jest miłym gościem i poznaliśmy się przez chwilę. Pomimo tego, że jesteśmy przyjaciółmi, byłem zaskoczony widząc go w samolocie i siedział właściwie obok mnie przez cały lot z Brazyli aż do tutaj (Los Angeles ) . To była zabawna sytuacja, ale obaj jesteśmy profesjonalistami, trenujemy ciężko i oboje mamy taki sam cel, więc zamierzamy zrobić co w naszej mocy.

Machida odpowiedział.

“Jesteśmy świetnymi przyjaciółmi, nie było problemów.”

Mauricio Rua.

Lyoto jest zawodnikiem walczącym w stójce. Ja również walczę w stójce, ale on pochodzi z karate i dobrze kontratakuje, walczy bardzo skutecznym stylem. Ja jestem zawodnikiem Muay Thai i walczę bardziej naciskając i będąc bardziej agresywnym. Myślę, że jest to dla mnie duża motywacja by pokazać i udowodnić, że Muay Thai może być bardziej skuteczny od jego stylu.

Lyoto Machida

Mój styl to karate. Mój osobisty styl to kontratak. Shogun jest bardzo agresywnym zawodnikiem z dobrymi kolanami, dobrymi uderzeniami, ale będę próbować go sforsować moim stylem.

Mauricio Rua

Każda walka to inna historia. W walce z Chuckiem Liddellem wierzyłem, że muszę przyłożyć się do boksu i Sao Paulo ma najlepszy boks w Brazylii, pojechałem tam trenować i przygotowywać się. W walce przeciwko Lyoto myślę, że potrzebuję inne aspekty treningu, więc ja i mój team rozmawialiśmy na ten temat i postanowiliśmy zostać do tej walki w mieście Curtiba. Mój team to mój team, ale pójdę gdzie jest to najlepsze dla mojej strategi i dla mojego przeciwnika, i wezmę tam mój team, razem ze mną.

Lyoto Machida

Ciągle trenuję do tego wieczoru walki. To będzie moja pierwsza obrona pasa i mam nadzieję, że wygram. Mój przeciwnik jest twardy, jest świetną osobą, bardzo dobrą w parterze i w uderzaniu, ale wiem jedno- będę wciąż wykonywał moją pracę domową.

12 thoughts on “UFC 104 Lyoto vs Rua – konferencja prasowa.

  1. Fedor_kid – 5 rund i pole do popisu? Zastanów się co mówisz, nie ma szans na to by Shogun wytrzymał kondycyjnie całe 5 rund. Chyba że będzie non stop stalking na najniższych obrotach ale to niemożliwie przy agresywnym stylu Chute Boxe.
    Walka rozstrzygnie się w maksymalnie 3ch rundach (a i to wątpię by do 3ciej doszło).
    Trzymam kciuki za Ruę, choć słabo go widzę w tej konfrontacji. Mam nadzieję że walka będzie dobra, nawet jeśli krótka.

  2. Timing Machidy jest niesamowity, myślę, że trafi Shoguna z kontry wcześniej czy później. Rua się łatwo nie odsłoni, ale Lyoto wystarczy moment, żeby trafić. Machida będzie punktował, Shogun będzie się wnerwiał i w końcu pęknie. Nie widzę możliwości wygrania tej walki przez Shoguna w stójce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *