Tyron Zeuge vs Isaac Ekpo o pas WBA World w wadze superśredniej na żywo w Fightklubie

25-letni Tyron Zeuge w trzeciej obronie pasa WBA World zmierzy się w Poczdamie z rywalem, który próbował odebrać mu ten tytuł niecałe dziesięć miesięcy temu. Czy tym razem „Grenade” będzie miał więcej szczęścia? Gala Sauerlanda 2 grudnia o godz. 18.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Pod koniec marca w MBA Arenie w Poczdamie Tyron Zeuge po raz pierwszy bronił pasa WBA World, tytułu, który wywalczył ledwie cztery miesiące wcześniej pokonując w dramatycznych okolicznościach Giovanniego De Carolisa. Niemiec w pierwszej obowiązkowej obronie otrzymał wymagającego, starszego od siebie o dziesięć lat rywala, który od przegranej walki z Robertem Stieglitzem w 2013 roku, dziewięć kolejnych pojedynków wyraźnie rozstrzygał na swoją korzyść. Isaac Ekpo wrócił tym samym za naszą zachodnią granicę, po raz drugi w karierze walcząc na europejskiej ziemi.

Przez trzy pierwsze rundy walka była bardzo wyrównana, ale właśnie w trzeciej odsłonie przypadkowe uderzenie głową nigeryjskiego pięściarza spowodowało rozcięcie nad prawym okiem Zeuge. Niemiec boksował jeszcze dwie rundy, w obu miał nieznaczną przewagę, w piątej sędzia Raul Caiz Sr. zmuszony był jednak zakończyć pojedynek. Zeuge zachował pas, ale dla większość obserwatorów jasne było, że prędzej czy później dojdzie do rewanżu. Druga walka zaplanowana została na 2 grudnia i obędzie się w tym samym miejscu co pierwszy pojedynek, w Poczdamie.

Po marcowym zwycięstwie z Ekpo Tyron Zeuge jeszcze raz pojawił się między linami, trzy miesiące później efektownie pokonał w Rittal Arenie w Wetzlarze Paula Smitha, dyktując warunki przez cały pojedynek i w dwunastej rundzie posyłając doświadczonego Brytyjczyka na deski. Pochodzący z Berlina pięściarz obronił tym samym pas WBA World po raz drugi i wyśrubował swoje statystyki do bilansu 21-0-1.

Ekpo po przegranej w Poczdamie wrócił do ojczyzny, a w październiku pojawił się na gali w stolicy Ghany, Akrze, podczas której znokautował w czwartej rundzie Philipa Koteya. Walka ta była niejako elementem przygotowań do rewanżu z Zeuge, a Nigeryjczyk udowodnił, że zasługuje na to, aby jeszcze raz zmierzyć się z młodym, niezwykle utalentowanym Niemcem w pojedynku o mistrzostwo świata. Czy tym razem „Grenade” wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko? Eksperci nie mają wątpliwości, że i w drugim starciu górą będzie Zeuge. Na szczęście, eksperci też potrafią się czasami mylić…

Tyron Zeuge vs Isaac Ekpo 2 o pas WBA World w wadze superśredniej, czyli pojedynek wieczoru na gali w Poczdamie, w sobotę 2 grudnia o godz. 18.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *