Trzech Polaków w dziesiątce sherdoga

Trzy walki z udziałem „naszych” znalazły się w comiesięcznym zestawieniu sherdoga, walk poza Bellatorem/UFC i są warte uwagi.

Mizuki Inoue vs. Karolina Kowalkiewicz

Walka odbędzie się już dziś, jeśli Karolina wygra to ponoć czeka na nią kontrakt z UFC. Ta walka to pierwszy wyjazd z kraju Kowalkiewicz i jestem ciekawy jak poradzi sobie z presją walki przed obcą publicznością. Japonka jest dużo bardziej doświadczona i toczyła wiele walk poza domem. Na rozkładzie ma zawodniczki, które obecnie walczą w Tuf-ie 20 (Bec Rowling, Alex Chambers).

Marcin Tybura vs. Denis Smoldarev

Marcin po ostatniej walce do pasa zdobytego w GP dołożył pas wagi ciężkiej M-1. Tybura poddał bardzo szybko Grabowskiego, duszeniem z pozycji północ-południe, Denis wygrał swoją ostatnią walkę jeszcze szybciej, bo potrzebował zaledwie 38 sekund. Jeden i drugi to bardzo młodzi zawodnicy, którzy posiadają talent,  kwestią czasu jest angaż w UFC.

 

Karl Albrektsson vs. Tomasz Janiszewski

Karl legitymuje się rekordem (3-0) i uznawany jest za przyszłość szwedzkiego MMA. Tomek ma 3 razy więcej walk, więc doświadczenie powinno być po stronie Polaka.  Janiszewski ostatnią walkę przegrał, po wyrównanym boju, sędziowie orzekli wygraną Browarskiego,  Tomek tą walkę przypłacił kontuzją  i musiał pauzować dłuższy czas.  Karl dość gładko wygrywał walki, teraz czeka go starcie z „Granitem„, który zawsze stawia twarde warunki, zobaczymy czy młody Szwed (21 lat) sprosta zadaniu.

2 thoughts on “Trzech Polaków w dziesiątce sherdoga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *