Tor Troeng ogłosił, że odchodzi na emeryturę

telegraph.co.uk

31-letni szwedzki zawodnik wagi średniej UFC, Tor Troeng zdecydował, że po prawie 10 latach kariery  odchodzi na emeryturę.

Informację tę podał wczoraj na swoim fanpage’u na Facebooku:

„Po prawie 10 latach w zawodowym MMA, nadszedł czas by odejść. Zdecydowałem zawiesić rękawice na. Brak przyjemności i motywacji były powodem podjęcia tej decyzji.

Kocham MMA – ono dało mi wiele niezapomnianych chwil, ciężkich treningów, spotkań z niesamowitymi ludźmi, ale przede wszystkim wiele radości.”

Zanim Troeng trafił do UFC z powodzeniem toczył walki w Europie na różnych galach wygrywając 15 walk, przegrywając 4 i jedną remisując. W styczniu 2013 roku Treong został wybrany do 17 sezonu The Ultimate Fighter gdzie po pokonaniu przez poddanie Scotta Rosa trafił do zespołu Chaela Sonnena, który walczył przeciwko zespołowi Jona Jonesa.

Niestety już w pierwszej walce w domu TUF’a Tor Troeng przegrał przez nokaut z Joshem Sammanem. Mimo tej porażki dostał szansę na wejście do UFC i kolejną walkę stoczył z Adamem Cella poddając go na gali UFC on FUEL TV 9.

Kolejne trzy walki okazały się pechowe dla Szweda ponieważ wszystkie z nich przegrał przez decyzję z Rafaelem Natalem, Trevorem Smithem oraz ostatnią z Krzysztofem Jotko. Tor Troeng kończy swoją karierę z rekordem (16-7-1).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *