„The Reem” w Księdze Rekordów Guinnessa

(cagepotato.com)

Alistair Overeem dostał więcej niż czek i pas tymczasowy mistrza wagi ciężkiej DREAM na K-1 Dynamite!! 2010. Mistrz DREAM, Strikeforce i K-1 Open Weight Grand Prix zapewnił sobie również miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa jako jedyny zawodnik, który jednocześnie posiada trzy pasy mistrzowskie.

Jeśli jest to jakieś pocieszenie dla Todda Duffee, który z „The Demolition Man” walczył jedynie 19 sekund, jego imię także znajdzie się we wspomnianej Księdze – jako zawodnika, dzięki któremu Overeem ustanowił rekord.

82 thoughts on “„The Reem” w Księdze Rekordów Guinnessa

 1. tutaj są wszyscy równo traktowanie i możesz być nawet Obamą 🙂 i to mi sie w tym poratlu podoba, że tak jest a nie jak na mmarocks – sama dzieciarnia. Boruta nadal nie napisałeś w czym Lesnar jest lepszy od Overeema? może w stójce :-)?

 2. rotfl hahaha mocne 🙂 lesnar lepszy w stójce niż Overeem. No faktycznie zapomniałem, że to Brock wygrał WGP 2010 w k-1 🙂 jeśli faktycznie jestes trenerem to sie teraz skompromitowałeś. Przypuszam, że jesteś trenerem zapasów i dlatego tak Brocka chwalisz. Prawda jest taka że z Overeemem nie miałby kompletnie nic do powiedzenia, bjj na korzyść reema, stójka wiadomo(choć jak widać nie dla wszystkich), kondycja i cardio również Reem:)
  Mam jeszcze pytanie czy myślisz że Lesnar by poradził sobie z Fedorem?
  ps. widać najwyraźniej uważasz sie za lepszego od innych, bo ja bardzo dobrze słowo „równo” rozumiem, masz tu takie same prawa jak każdy inny.

 3. Widzisz dziecko nawet nie wiesz co to jest stójka w MMA. To nie kickboxing. Brock nie wygrał GP K-1, ani nic w innego w kicku, ale Overeem nie wygrał nic w zapasach.
  Na przyszłość radze sprawdzić z kim rozmawiasz.
  W Bjj Lesnar jest o niebo lepszy od Overeema. Ten ma tylko gilotynę.
  Nie, nic nie rozumiesz. Jeśli twoim zdaniem równość polega na tym, ze byle gówniarz moze pisać do doswiadczonego trenera „smieszny jestes”, „rozsmieszaja mnie tacy znawcy z youtube jak ty” a normalna i spokojna wypowiedź tegoz jest kasowana, to chyba cos z Toba jest nie tak.

 4. Po pierwsze nie masz pojecia z kim piszesz i w jakim jestem wieku, po drugie to ty tu pierwszy zaczołeś sie wywyższać kim to ty nie jesteś itp. itd, po trzecie to jest forum dlatego każdy ma takie same prawa – obojętnie kim sie jest, po czwarte zacytowałeś nie moje słowa tak przy okazji 🙂 jak widać z nerwów jesteś rozkojarzony. Jakbyś zauważył Overeem wygrał ponad 10 walk przez poddania różnego rodzaju(nie tylko gilotyna) i gołym okiem widać, że jego bjj jest lepsze i to o klase od Lesnara, który wygrał tylko raz przez poddanie i to strasznie frajerskie, a przegrał również z Mirem przez dziecinne poddanie. Zapasy w stójce Lesnarowie nic nie dadzą w walce z Overeemem, jeśli będzie tylko chciałby Alistaira obalić, to skończyłoby to sie szybkim kolanem i brutalnym ko.
  Z Tobą jest coś nie tak bo nadal nie rozumiesz co znaczy słowo „równo”

 5. Dziecko drogie. Primo ja się nie muszę wywyzszać. Secundo jak widac małolactwo ma wieksze prawa od ludzi siedzacych kilkanascie lat w tym sporcie, tertio cytowałem słowa, które nie zostały usuniete nieodnosząc się do ich autorstwa. Quarto nie interesuje mnie co widac gołym okiem ignoranta. Lesnar ma dużo lepsze Bjj. Kropka. Overeem to zawodnik jednej techniki, to, ze czasem cos jeszcze mu wyjdzie tego nie zmieni. Quinto kickboxing ma w MMA drugorzedne znaczenie. Zapasy i Bjj pierwszorzedne.
  Generalnie Twoje zachowanie jest po prostu smutne. 🙁

 6. Boruta naprawde masz zdecydowanie zbyt wysokie o sobie mniemanie i uważasz że jesteś nieomylny – jeśli ktoś z nas jest ignorantem to na pewno nie ja. Jaka z Tobą jest dyskusja? Chocby to „Overeem to zawodnik jednej techniki, to, ze czasem cos jeszcze mu wyjdzie tego nie zmieni” – czyli przypadkiem mu udalo sie 10 razy poddać np. takich zawodników jak Vitor Belfort? weź przestań to są absurdy, Lesnar nie ma prawie tylu walk co Alistair samych poddań 🙂
  p.s. założe sie, że jesteś trenerem zapasów bądź parteru bo tak bardzo próbujesz to wywyższyć nad stójką. w mma każdy ten element jest równo ważny, nie ma zawodnika w czołówce, który jest laikiem w jakimkolwiek z tych elementów
  Genaralnie Twoje zachowanie jest po prostu żałosne

 7. Co ty masz do tych dzieci, Boruta? 😀 Dyskryminacja przez wiek ludzi o któych nie masz pojęcia nie jest dorosłym zachowaniem, uwierz 😀

  Stójka – Overeem
  Takedown defense – Overeem
  Parter – jestem skłonny zajarać 3 gramy i uwierzyć, że są równi na tym poziomie, ale to jest naciągane jak nie wiem
  BJJ – Overeem
  Odporność na ciosy – we dwóch mają tak samo szklane mordy 😀
  Kondycja – Overeem

  + fakt że Lesnar ma tysiąckrotnie mniejszą szanse na sprzedanie lucky puncha niż Overeem, więc jedyny ratunek to aby obalić, utrzymać i poddać Alistara – a to dla mnie scenariusz rodem ze star trecka, nie przejdzie w klatce przy możliwościach Lesnara.

 8. Żeby nie było, jestem dużym fanem Lesnara, jego siły, woli walki i charakteru. Jednocześnie patrze na niego pod kontem aktualnych możliwości, techniki, wyczucia przestrzeni, momentu itp… ma potencjał wejść na szczyt i bardzo mu tego życze. Ale raczej nie w tym roku jeszcze i to jak dużo poproacuje. A ma ku temu potencjał.

  Tak samo jestem daleki od robienia Boga z Overeema. Gość ma wady. Z tym, że jest to kilka wad. A nie kilkadziesiąt.

 9. dsa: Chocby to “Overeem to zawodnik jednej techniki, to, ze czasem cos jeszcze mu wyjdzie tego nie zmieni” – czyli przypadkiem mu udalo sie 10 razy poddać np. takich zawodników jak Vitor Belfort?

  ROTFL! Przecież własnie Belforta gilotyną poddał!

  dsa: założe sie, że jesteś trenerem zapasów bądź parteru bo tak bardzo próbujesz to wywyższyć nad stójką. w mma każdy ten element jest równo ważny, nie ma zawodnika w czołówce, który jest laikiem w jakimkolwiek z tych elementów

  Nie drogi ignorancie. W MMA najwazniejsze są chwyty, zostało to udowodnione już 17 lat temu i jest udowadniane cały czas!
  Załóż się z kołkiem w płocie. Trzeba doprawdy miec jakiś problem ze soba, aby nie potrafić sprawdzić z kim się rozmawia. Ja nie jestem anonimem jak Ty.

  dsa: Twoje zachowanie jest po prostu żałosne

  Twoje chamstwo jest doprawdy smutne.

  Chrystus: Co ty masz do tych dzieci, Boruta?

  Nic, jeśli nie są chamskie i bezczelne wobec starszych.

  Chrystus: Stójka – Overeem

  Stójka – Lesnar.

  Chrystus: Takedown defense – Overeem

  Naucz sie pisać po polsku. Jeśli Ci się wydaje, że mistrz zapasów NCAA, który wygrał 106 ze 111 walk, gorzej broni się przed sprowadzeniami od kickboxera, to pozostaje mi tylko popgłaskać Cię po główce, przyznac rację i zaczekac na miłych panów w białych kitlach, którzy się Tobą zajmą.

  Chrystus: Parter – jestem skłonny zajarać 3 gramy i uwierzyć, że są równi na tym poziomie, ale to jest naciągane jak nie wiem
  BJJ – Overeem

  Zdecydowałbyś się. Tak, czy siak Lesnar ma Bjj na nieporównywalnie wyższym poziomie.

 10. W którym dokładnie momencie Lesnar pokazał, że ma stójkę lepszą od Overeema – który pokazuje swoje umiejętności stójkowe na każdej walce na najwyższym poziomie?

  W walce z Carwinem? Hmmm nie.
  W walce z Cainem? Oj nieeee 😀

  Zadanie domowe, mój pełny poczucia równości, miłości i radości mistrzu ZEN – zobacz wszystkie walki 2009/10 Overeema a potem Lesnara.

  Twój zawsze kochający Chrystus.

 11. oruta coś ty taki nerwowy chłopie, uważasz sie za niewiadomo kogo. może i jesteś tym trenerem parteru ale nie chce mi sie nawet tego sprawdzać bo dumny jesteś jak paw. w każdym razie jeśli nie widzisz przewagi alistaira w każdym aspekcie mma to jako trener musisz być tragiczny
  bez urazy
  Overeem by zamiótł podłoge Lesnarem, po walce by wyglądał jeszcze gorzej niz po walce z Cainem
  ps. to że jest znakomitym zapaśnikiem nie robi z niego znakomitego zawodnika mma zrozum to

 12. Nie nie nie, Boruta – bo uciekamy w definicje stójki jako chwytania z tego co piszesz.

  Rozpatrz to w ten sposób
  a) Uderzanie
  b) Kolana, low kicki itp
  c) Wyczucie przestrzeni, momentu
  d) Obrona
  e) Chwytanie
  f) Klincze itp

  Kupuje, że Lesnar lepiej chwyta – bo jak sam mówiłeś, mistrzem NCAA nie zostaje się przez przypadek.

  Co nie zmienia faktu, że w reszcie aspektów Overeem ma przewagę i to srogą.

  Czy się mylę? Jak tak to w którym punkcie?

 13. Obejrzałem właśnie jeszcze raz Lesnar vs Mir II

  chyba najlepsza walka Lesnara z punktu widzenia stójki. Duże uznanie. Jednak dalej nie widzę tego z Overeemem. No way poprostu to nie przejdzie z nim nawet przez chwilę.

 14. tak tak Boruta Lesnar jest znakomitym chwytaczem a co do tego porównania to było to widać ostatnio na gali Dynamite podczas walki Aokiego 🙂 To jest bardzo oczywiste że Lesnar w stójce nie będzie istatnił z Overeemem.

 15. W każdym. Od 17 lat MMA udowodniło, ze znacznie łatwiej jest obalać, niż stać na nogach i uderzać. To po pierwsze. Po drugie w tym konkretnym wypadku to Lesnar ma znacznie większe szanse na zrealizowanie swojego planu w stójce.

 16. Lesnar vs Reem wg mnie:
  1. Ciosy – Reem. Lesnar ma dziurawą gardę, Reem za to składa niezłe kombinacje i te jego zabójcze kolana (ryzyko podczas obaleń)… Lowkicki też ma dobre. Lesnar posiada z kolei mocne ciosy młotkowe
  2. Szczęka – remis. Reem ma szklaną szczękę. Nie raz miał nogi z waty… Szczena Brocka co prawda wytrzymała parę bomb Carwina i Velasqueza, lecz po soczystym ciosie zaczyna on jakby panikować i ucieka po kątach
  3. Zapasy – Lesnar. Nie bez powody był mistrzem NCAA. Dość solidne defensywne zapasy Aliego raczej nie sprostają próbom obaleń. A i kontrola pozycji na ziemi też dla Brocka
  4. Parter – lekkie wskazanie na Lesnara. Widać, że na treningach nie próżnuje. Reem ma z kolei dobrą gilotynę, ale wiele poza tym nie wiemy.
  5. Kondycja – remis. Lesnar jak na hw cardio ma całkiem całkiem. Overeem przybrał dość dużo na wadze, ale ani w k1 ani w mma nie było widać u niego wielkiego zmęczenia
  6. Psychika – Reem. Brock po ostatnich dwóch występach strasznie nabrał pokory. Ali z kolei jest na fali. Wymiata w k1, dobrze idzie mu też w mma

  dobranoc 🙂

 17. Boruta: Logan, dziecko pudzianostrady. Weź się za trening. Tłumaczenie Ci że świat różni sie od Twoich wyobrazeń nie jest moim życiowym celem. Poszukaj sobie nauczyciela, to on, za kasę, Ci to wyjaśni.

  tak sie składa kolego, że trenuje już od dawna i nie pisz takich rzeczy bo gadasz bez sensu

 18. leglocker nie zgodze sie – cardio i kondycja to zdecydowanie po stronie Overeema i to nie podlega dyskusji. Co do parteru to same zapasy Brocka nie wystarczą, bo ma on mierne umiejętności w bjj.

 19. Dobra Panowie. Każdy ma swoje zdanie i uszanujcie to. Do takiej konfrontacji nigdy nie dojdzie, ale już niedługo będzie można ocenić Overeema z kimś z lepszej półki, czyli Werdumem.

  Fakt ma trzy pasy, ale myślę, że nie jest to żaden wyznacznik jego poziomu w MMA, a na razie z nikim z czołówki się nie mierzył.

  W Strikeforce przez 3 lata obronił pasa tylko raz. W dodatku walczył z Rogersem, który na to nie zasłużył, bo przegrał z Fedorem.

  W K-1 pokazał swoje umiejętności, ale też trzeba przyznać, że miał też trochę szczęścia.

  Pas Dream może i wygrał, ale prestiż tego pasa moim zdaniem jest znikomy. Duffe w walce z Russowem pokazał, że świata MMA raczej nie zwojuje. Po drugie, nie rozumiem walk o pas, które nie mają zbytnio sportowego uzasadnienia.

  Większość czołówki to zawodnicy ze świetnymi zapasami, jednak na całe szczęście są też zawodnicy, którzy wygrywają nie tylko przez obalenia. Liddell, CroCop czy Wand pokazali, że zapasy to nie wszystko i całe szczęście, bo zaletą tego sportu jest róźnorodność. Prawda jest taka, że aby być najlepszym trzeba być wszechstronnym i tyle 😉

 20. Boruta: Z przykroscią widzę, że mój post został usuniety. Rozumiem, że małoletni ignoranci są tutaj bardziej cenieni od trenerów i prekursorów tego sportu. Żałosne. Szkoda, że nie byliście równie gorliwi w wypełnianiu swoich zobowiazań.
  W takiej sytuacji nie zawracajcie mi wiecej głowy prośbami o pomoc.

  Posty piszą wszyscy na równych zasadach.
  Jeżeli redakcja zapraszała Cię jako eksperta i – jak sam kilkakrotnie napisałeś – nie jesteś anonimowy, to fajnie byłoby żebyś nie krył się za nickiem tylko podpisywał się imieniem i nazwiskiem.
  Wtedy może miałbyś prawo do roszczenia sobie większych praw niż mają „małoletni ignoranci” i „dzieci pudzianostrady”, jak nas nazywasz.
  Podejrzewam jednak, że redakcja na takie rozszerzenie Twoich spraw jako eksperta się nie zgodzi.
  Ja wiem kim jesteś i wielki szacun za Twój wkład w bjj w Polsce. Inni tego nie wiedzą i traktują Cię jako zwykłego użytkownika i czasami mają inne zdanie i nie boją się go napisać. Tym bardziej, że prowokujesz do krytyki Twoich wypowiedzi poprzez kontrowersyjne opinie oraz uwagi kierowane ad persona do innych użytkowników Fight24.pl.
  To, że jesteś ekspertem nie oznacza, że masz prawo się wywyższać poprzez odnoszenie się z lekceważeniem do innych np. przez ironiczne nazywanie innych dzieciakami, mimo, że nie znasz ich wieku. Pozdrawiam 🙂

 21. Boruta: Z przykroscią widzę, że mój post został usuniety. Rozumiem, że małoletni ignoranci są tutaj bardziej cenieni od trenerów i prekursorów tego sportu. Żałosne. Szkoda, że nie byliście równie gorliwi w wypełnianiu swoich zobowiazań.
  W takiej sytuacji nie zawracajcie mi wiecej głowy prośbami o pomoc. :-(

  ROTFL! Weź napisz profesorowi Miodkowi, że się wywyższa. Przepraszam – wywyszrza, bo przecież Ty jesteś w stanie lepiej ocenić jak to się pisze. 😀

  Tylko ten jedyny komentarz został usunięty, więc nie wiem, czemu czujesz się tak urażony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *