„Spójrz na moje oko. Nie widziałem przez resztę walki” – Daniel Cormier o odniesionym urazie oka w walce ze Stipe Miocicem na UFC 252

reddit.com

Daniel Cormier doznał rozdarcia rogówki w przegranym pojedynku z mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem na gali UFC 252. To skutek uderzenia palcem w oko.

Daniel Cormier i Stipe Miocic zmierzyli się w walce wieczoru gali UFC 252 rozstrzygając ostatecznie w trylogii ich rywalizację, która po dwóch poprzednich walkach dawała remis. Stipe Miocic wygrał walkę przez jednogłośną decyzję, ale nie obyło się bez kontrowersji w trakcie pojedynku.

W połowie walki Miocic trafił nieumyślnie palcem w oko, co jak później ujawnił Cormier, całkowicie ograniczyło jego pole widzenia w lewym oku. Niestety, sędzia Marc Goddard przegapił ten faul, co oznaczało, że Cormier nie był w stanie zrobić sobie przerwy, aby dojść do siebie, a Miocic nie został ukarany.

Jak się okazuje, oko byłego podwójnego mistrza zostało poważnie zranione. Według Ariela Helwaniego z ESPN, Cormier doznał w walce rozdarcia rogówki.

„Daniel Cormier doznał zeszłej nocy rozdarcia rogówki, Comier powiedział mi o tym dzisiaj rano. Nie ma jeszcze szczegółów dotyczących rekonwalescencji. Lekarze powiedzieli, że nie będzie potrzebował jeszcze operacji, ale muszą monitorować, jak goi się rana, zanim będą mieli pewność. Został wypisany ze szpitala późną nocą w sobotę.”

Trylogia ze Stipe Miocicem, była ostatnią walką we wspaniałej karierze Daniela Cormiera, który po walce ogłosił zakończenie kariery oraz skomentował odniesiony uraz oka.

„To znaczy k**a, spójrz na moje oko. Nie widziałem przez resztę walki. Nie widzę nic na lewe oko. Jest ciemno.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *