Sędzia Marc Goddard odpowiada na krytykę Colby’ego Covingtona

Rey Del Rio/Getty Images

Sędzia Marc Goddard był odpowiedzialny za nadzorowanie walki wieczoru gali UFC 245 w której zmierzyli się mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman i Colby Covington. Po walce pojawiło się sporo krytycznych opinii dotyczących kontrowersyjnego przerwania pojedynku.

Oczekiwany pojedynek spełnił oczekiwania, ponieważ „Chaos” i „Nigeryjski Koszmar” nie kalkulowali i od samego początku poszli na wojnę. Po 20 minutach ekscytującej akcji w stójce, trzej sędziowie, punktowali po czterech rundach niejednogłośną decyzję dla Usmana (3-1 Usman, 3-1 Covington i 2-2).

W piątej rundzie Kamaru przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść serwując Colby’emu dwa nokdauny i serię ciosów po których sędzia Marc Goddard widząc jego zdaniem wystarczająco dużo wkroczył do akcji przerywając pojedynek.

Covington, który zdawał się wciąż świadomie bronić, natychmiast podniósł się na nogi wyrażając swoje niezadowolenie z decyzji o przerwaniu walki.

Później tego samego wieczoru Colby Covington zabierał głos na Twitterze i Instagramie, gdzie skrytykował Marca Goddarda za bycie „udawanym” sędzią, a także zasugerował, że Brytyjczyk okradł  go oraz fanów z uczciwej walki.

Czytaj również: „Okradłeś mnie i ludzi z uczciwej walki” – Colby Covington o przerwaniu pojedynku przez sędziego Marca Goddarda

Marc Goddard zabrał głos w tej sprawie w mediach społecznościowych, gdzie bronił swojej decyzji i ogólnej pracy w branży.

„Czyste emocje i najwyższa stawka, walka jest jak nic innego na ziemi. Szanuję każdą osobę, między którą stoję i zaoferuję ci wszystko, co mam. Jestem człowiekiem. Dziękuję wszystkim, którzy rozumieją, ile wkładam w tę grę, która nigdy się nie skończy. Z Bogiem. ❤️”

Również uważacie, że walka Colby’ego Covingtona z Kamaru Usmanem została przerwana zbyt wcześnie, czy może zgadzacie się z decyzją sędziego Marca Goddarda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *