Rory MacDonald nie zawalczy o tytuł wagi półśredniej

mmajunkie.com

 

Wszystko wskazuje na to, że Rory MacDonald wciąż będzie musiał poczekać na swoją kolej do walki o tytuł wagi półśredniej.

Niecałe dwa miesiące temu Rory MacDonald (18-2 MMA, 9-2 UFC) zapowiadał, że wkrótce stoczy pojedynek o pas mistrza w swojej rodzinnej Kanadzie, a teraz okazuje się, że jego plany zostały pokrzyżowane.

Walkę o tytuł miało zapewnić MacDonaldowi zwycięstwo z Tareciem Saffiedine na UFC Fight Night 54. Sam Dana White zapowiadał, że Rory po tym zwycięstwie zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Johny Hendricks vs Robbie Lawler na UFC 181.

Lawler w tym pojedynku wygrał z Hendricksem odbierając mu tytuł mistrza. Ta walka to także udany rewanż Lawlera za poprzednią porażkę z „Bigg Rigg” na UFC 171.

Ponieważ walka zakończyła się niejedno głośną decyzją, Dana White jest skłonny do zorganizowania trzeciej walki między Robbie Lawlerem a Johnym Hendricksem. Podjęcie takiej decyzji sprawia, że Rory MacDonald będzie musiał jeszcze trochę poczekać zanim zawalczy o pas.

Dość zaskakująca jest jednak reakcja MacDonalda na zaistniałą sytuację, który nie wydaje się tym jakoś specjalnie poruszony:

„Wszystko jest dobrze. Będę walczył z kimkolwiek, kto będzie następny. Jak zawsze.”

3 thoughts on “Rory MacDonald nie zawalczy o tytuł wagi półśredniej

  1. Nie jestem zadowolony z rewanzu miedzy Lawlerem a Hendricksem… Lawler, zeby znow dostac walke o pas stoczyl 2 walki z calkiem solidnymi rywalami. Wolalbym, zeby teraz Lawler obil hipstera, a nie znowu odgrzewany kotlet… Rory mowi, ze nic sie nie stalo, bo nie spieszy mu sie do dostania oklepu 🙂

  2. Jednak walka Robbiegoe z Rorym to w sumie po czesci tez odgrzewany schab 🙂 Lawler mordowal pretendentow by udowodnic ,ze tylko armagedon moze odebrac mu prawo do walki o pas . Rumcajs nie jet GSP czy Silva jemu sie ten rewanz od razu zwyczajnie nie nalezy. Ostatnie 3 walki meczyl niemilosiernie 1 z gsp i 2 x z Robbiem. To nie jest jakis dominator ,ktory musi dostac rewanz na juz

  3. Rory’emu należy się walka o pas w tej chwili, piszę to chociaż bardzo go nie lubię. Hendricks mógł wygrać ostatnią walkę ale jego postawa w 4 i 5 rundzie jest karygodna i chociażby dla zasady za takie okropne zachowanie nie powinien w tej chwili walczyć o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *