Ronda Rousey vs Amanda Nunes o pas wagi koguciej oficjalnie na UFC 207. Wygrana Rousey doprowadzi do walki z Cris „Cyborg”

Amanda Nunes vs Ronda Rousey

UFC słowami szefa organizacji Dana White’a oficjalnie ogłosiło powrót Rondy Rousey i jej walkę o pas wagi koguciej z Amandą Nunes na gali UFC 207.

Dana White ogłosił tę informację w programie Colina Cowherda „The Herd” mówiąc, że była mistrzyni UFC wróci do Oktagonu po ponad rocznej przerwie i w walce z mistrzynią Amandą Nunes spróbuje odzyskać tytuł mistrzyni.

Według White’a, pojedynek Nunes vs Rousey będzie walką wieczoru ostatniej w tym roku gali, która odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas.

„Amanda była gotowa na walkę z kimkolwiek kogo byśmy jej dali. Była gotowa bronić tytułu z każdą przeciwniczką i oczywiście wiesz co trzeba zrobić dla kogos takiego jak Amanda, która pokonała Mieshę Tate. Miesha Tate była drugą najlepszą zawodniczką na swiecie przez siedem lat zaraz po Rousey. Tate jest niesamowita. Nunes wyszła do walki i zniszczyła Mieshę.

Po takiej walce jak ta, jest okazja do walki z Rondą Rousey i to będzie wielka walka dla Amandy.”

Colin Cowherd zapytał Dana White’a, co jeśli Rousey przegra swoją walkę i czy w przypadku przegranej będzie to jej ostatnia walka?

„Cóż, ludzie wygrywają i przegrywają. To się zdarza. To jest sport. Nie wiem, to znaczy, jeśli rozmawiasz z kimś, musisz najpierw zobaczyć walkę. Musisz zobaczyć jak przebiegła walka i jaki to był rodzaj walki. Czy była to wojna absolutna? Czy przegrała przez niejednogłośną decyzję, czy coś podobnego lub, czy została skończona. Najpierw trzeba zobaczyć walkę, zanim będzie można podjąć decyzję o tym, czy ktoś powinien zakończyć karierę.”

Ponadto Dana White stwierdził, że jeśli Ronda Rousey wygra pojedynek z Amandą Nunes, to w kolejnej walce zmierzy się z Cris „Cyborg” Justino.

„Wiem, że Cyborg chce tej walki. Ronda równieżchce tej walki. Planem Rondy jest teraz powrót i spróbowanie odzyskania tytułu. Jesli to się stanie, walka z Cyborg na pewno się odbędzie.”

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa Getty Images
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa Getty Images

4 thoughts on “Ronda Rousey vs Amanda Nunes o pas wagi koguciej oficjalnie na UFC 207. Wygrana Rousey doprowadzi do walki z Cris „Cyborg”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *