Roger Gracie podpisał kontrakt z UFC

(fot. bleacherreport.net)

Roger Gracie podpisał kontrakt z UFC i będzie walczył w wadze półciężkiej. Wczoraj wieczorem GracieMag podał na swoim twitterze, że mistrz ADCC dołączy do grona zawodników wagi półciężkiej. Brak jeszcze informacji dotyczących debiutu asa Brazylijskiego Jiu Jitsu w nowej organizacji, ale prawdopodobna jest informacja, że Roger może trenować z mistrzem wagi średniej Andersonem Silvą, zanim wejdzie do oktagonu UFC. 

Urodzony w Brazylii, ale mieszkający obecnie w Anglii, Roger Gracie jest jednym z najlepszych grapplerów na świecie. W 2005 roku 30-latek zwyciężył w dwóch kategoriach wagowych, ciężkiej i absoluto na mistrzostwach świata grapplingu ADCC. Poddał wówczas Shinya’e Aoki, Fabricio Werduma, Alexandre Ribeiro i Ronaldo Souze zdobywając tytuł absolutnego mistrza świata.

Gracie z obecnym rekordem 4-1-0 rozpoczął swoją karierę MMA od poddania Rona Watermana przez armbar w swoim debiucie w 2006 roku na Bodog Fight – USA vs Rosja. Drugim zwycięstwem było pokonanie Yuki Kondo przez duszenie zza pleców na gali Sengoku – Second Battle w 2008 roku. W trzecim starciu Brazylijczyk zmierzył się z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC Kevinem Randlemanem również poddając go przez duszenie zza pleców. Był to zarazem jego debiut w organizacji Strikeforce w 2010 roku. Kolejnym rywalem Rogera był Trevor Prangley, który również nie stanowił większego zagrożenia i także został poddany tą samą techniką. Po czterech zwycięstwach przyszedł czas na pierwszą porażkę, której gorycz Roger zasmakował z rąk Muhammed Lawala przez nokaut na gali Strikeforce – Barnett vs Kharitonov we wrześniu 2011 roku.

Warto także dodać, że Roger Gracie trzy na cztery zwycięskie pojedynki wygrał w pierwszej rundzie a wszystkich czterech oponentów pokonał przez poddanie.

3 thoughts on “Roger Gracie podpisał kontrakt z UFC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *