Rich Franklin uwierzył w Chrisa Weidmana

Co o mistrzu wagi średniej Chrisie Weidmanie przed jego walką z Lyoto Machida sądzi inny były mistrz tej kategorii Rich Franklin?

Rich Franklin dobrze wie jak walczy się z Andersonem Silvą i na swoje nieszczęście dobrze zna gorycz porażki z jego rąk i to dwukrotnie. Podobnie Chris Weidman z tą jednak różnicą, że Chris dwukrotnie zwyciężył Silvę.

Dziś jednak mistrz wagi średniej będzie musiał zmierzyć się z kolejnym groźnym rywalem, który zechce odebrać mu pas mistrza, a będzie to Lyoto Machida. Rich Franklin w jednym z ostatnich wywiadów podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie osoby Weidmana.

Z początku nie wierzyłem za bardzo w Weidmana. Patrząc jednak na jego drugą walkę z Andersonem Silvą, widać było, że prezentuje się znakomicie i ma solidny game plan.”

Jak jednak Weidman poradzi sobie w konfrontacji z Machidą i jego trudnym stylem i czy jest w stanie go pokonać? Franklin uważa, że może mieć problemy ale może też wygrać.

„On jest bardzo cierpliwy i uważam, że jeśli jest jakiś zawodnik, który może znaleźć dziurę w taktyce Lyoto, to będzie właśnie Chris. Myślę, że wciąż jesteśmy pod wrażeniem tego co zrobił Weidman i jego strategii toczenia pojedynków.”

Rich Franklin mimo, że nie walczy już, to nie zamknął sobie całkowicie drogi i w każdym momencie może wrócić do oktagonu. Niedawno Rich Franklin został wiceprezesem największej azjatyckiej organizacji ONE FC więc powrót do walk może mieć utrudniony ze względu na brak czasu.

6 thoughts on “Rich Franklin uwierzył w Chrisa Weidmana

  1. Zapomnieliście dodać, że Rich Franklin również przegrał z Dragonem w 2003 roku w Japonii. Co do walki Spidera z Weidmanem to tak naprawdę nie wiemy czy na pewno Weidman jest lepszy od Andersona, w pierwszej walce Weidman dostał pas na tacy od pajacującego Silvy, a w drugiej bad luck kick i po walce. Wiemy na pewno, że Weidman jest nemesis Andersona ale czy jest od niego na pewno lepszym zawodnikiem?…Trzymam kciuki za Lyoto który ma szansę wejść do historii jako mistrz dwóch kategorii wagowych!

  2. Koncowka pierwszej rundy i zamroczenie Spider`a. Z kopnieciem moze i mial niefarta, ale balansowanie nad TKO to juz raczej przypadek nie byl, bo cios nie byl jakis z zaskoczenia 😉

  3. Jak Weidman wygra przez KO to znaczy, ze jednak go ludzie nie doceniali.
    Z AS bylem pewny, ze wygra 2x ale z machida to nie mam pojecia. Machida ma dobra stojke do punktowania, dobra o obrone przed obaleniami, jak Weidman, to dla mnie tylko KO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *