Polska vs Rumunia w głównych walkach VII Gali Sportów Walki w Międzychodzie

7 Gala Sportów Walki w Międzychodzie

15 października w Międzychodzie dojdzie do dwóch międzynarodowych pojedynków. W głównych walkach wieczoru Jędrzej Maćkowiak (4-1) oraz Piotr Wawrzyniak (6-3) zmierzą się z reprezentantami Rumunii, mistrzami organizacji RXF odpowiednio w wadze ciężkiej oraz średniej.

Rywalem Maćkowiaka będzie 42-letni Anatoli Ciumac (7-9-1). Wywodzący się z zapasów „Tolea”, pomimo zaawansowanego wieku, imponuje sprawnością fizyczną, a w ostatnich latach daje się we znaki znacznie młodszym rywalom. Z ostatnich ośmiu walk Rumun przegrał zaledwie dwie, w pokonanym polu zostawiając m.in. Polaków Janusza Dylewskiego oraz Łukasza Parobca, a jego pojedynek z mistrzem FEN Przemysławem Mysialą zakończył się remisem. W poniedziałek Ciumac skrętówką w pierwszej rundzie poddał Juriego Gorbenkę, notując siódme zawodowe zwycięstwo w karierze.

Jeszcze trudniejsze wyzwanie stoi przed Piotrem Wawrzyniakiem. Sergiu Breb (8-3) to niebezpieczny rywal. Legitymujący się bilansem ośmiu zwycięstw i zaledwie trzech porażek Rumun dzielnie dzierży pas mistrzowski RXF w wadze średniej. „Perseusz” w tym roku obronił swoje trofeum w czerwcu poddając Dominicka Clarka i przedłużając passę zwycięstw do trzech.

120 kg: Jędrzej Maćkowiak 4-1 vs Anatoli Ciumac 7-9-1
84 kg: Piotr Wawrzyniak 6-3 vs Sergiu Breb 8-3

VII Gala Sportów Walki odbędzie się 15 października w Międzychodzie. Widzowie zobaczą pojedynki w formule MMA oraz K-1, a starcia zawodowe poprzedzą walki amatorskie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *