Pojedynek Kevin Holland vs Ronaldo Souza dodany do karty UFC 256

W dywizji średniej UFC doszło do ciekawej zamiany między zawodnikami występującymi w dwóch kolejnych galach.

Po tym jak Kevin Holland (20-5 MMA, 9-2 UFC) został zmuszony do wycofania się z walki z Jackiem Hermanssonem na gali UFC on ESPN 19 po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19, Marvin Vettori został przeniesiony z gali UFC 256 z pojedynku z Ronaldo Souzą (26-8 UFC, 9-5 UFC), aby być zastępstwem dla Hermanssona.

W związku z tym, Holland został przesunięty o tydzień i kiedy przejdzie kwarantannę zmierzy się z Souzą na gali UFC 256 zaplanowanej na 12 grudnia w UFC APEX w Las Vegas. Organizacja ogłosiła tę zmianę podczas sobotniej transmisji gali UFC on ESPN 18.

Ronaldo Souza wraz z 35. walką w karierze zawodowej ma nadzieję, że uda mu się odbić od dwóch porażek z rzędu. Po wygranej w trzeciej rundzie przez nokaut na Chrisie Weidmanie na UFC 230, „Jacare” przegrał przez decyzję z Jackiem Hermanssonem i niejednogłośną decyzję z obecnym mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem. Czterdziestolatek miał zmierzyć się z Uriah Hallem na UFC 249, ale musiał wycofać się w noc przed galą po uzyskaniu pozytywnego wyniku testów na COVID-19.

Kevin Holland zechce powiększyć swój bilans walk do 5-0 w 2020 roku, gdy podejmie Brazylijczyka. „Trailblazer” pokonał przez TKO Anthony’ego Hernandeza, Joaquina Buckleya i Charliego Ontiverosa, a także wygrał z Darrenem Stewartem przez niejednogłośną decyzję.

Walką wieczoru gali UFC 256 będzie pojedynek o tytuł wagi muszej między mistrzem Deivesonem Figueiredo a Brandonem Moreno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *