Po 14 latach, Anderson Silva został zwolniony z kontraktu przez UFC

UFC

Po 14 latach i wielu wspaniałych pojedynkach w Oktagonie, legendarna kariera Anderson Silvy w UFC dobiegła końca. „Pająk” oficjalnie został zwolniony z kontraktu przez organizację UFC.

W czwartek UFC oficjalnie potwierdziło, że Anderson Silva, były wieloletni mistrz wagi średniej, został zwolniony z kontraktu. Wiadomość ta została po raz pierwszy podana przez MMA Fighting.

Silva, który w swoim kontrakcie miał jeszcze jedną walkę, ostatni raz walczył 31 października z Uriah Hall’em. Silva został pokonany przez TKO w czwartej rundzie i była to jego trzecia porażka z rzędu i szósta w ostatnich ośmiu walkach, w tym jeden pojedynek nierozstrzygnięty przeciwko Nickowi Diazowi w 2015 roku. Pierwotnie ogłoszono zwycięstwo dla Silvy, ale wynik został zmieniony po tym, jak Silva nie przeszedł testu antydopingowego.

45-letni Silva, szykując się na walkę z Hall’em, powiedział, że po tej walce odejdzie na emeryturę, po czym stwierdził, że nie jest to jeszcze ostateczna decyzja. Teraz może podpisać kontrakt z inną organizacją, jeśli zdecyduje się dalej kontynuować karierę.

Prezydent Bellator Scott Coker, który w przeszłości podpisał kontrakty z kilkoma weteranami UFC, w zeszłym tygodniu poinformował, że nie byłby zainteresowany podpisaniem umowy z Silvą, gdyby był on wolnym zawodnikiem.

„Mam wobec niego dużo szacunku. Jest on zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki”, powiedział Coker. „Naprawdę nie zastanawiałem się nad tym, ale myślę, że jestem zadowolony ze sposobu, w jaki zmierza nasza lista zawodników i z zawodników, których mamy teraz.”

Silva zadebiutował w zawodowym MMA w 1997 roku, rywalizując w wielu organizacjach – w tym PRIDE – zanim 28 czerwca 2006 roku zadebiutował w UFC nokautując Chrisa Lebena. W swojej drugiej walce w UFC Silva zdobył tytuł mistrza wagi średniej, kończąc Richa Franklina. Następnie Silva obronił swój tytuł 10 razy z rzędu, co było rekordem do momentu, gdy Demetrious Johnson osiągnął 11 udanych obron pasa w 2017 roku.

Do Silvy należy również rekord najdłużej posiadanego tytułu mistrza w historii UFC przez 2 457 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *