Petr Yan zrugał „podstępnego tchórza” Aljamaina Sterlinga za wycofanie się z walki na UFC 267. Yan jest gotowy walczyć z kimkolwiek z Top-10

Global Look Press

Petr Yan ma zamiar wystąpić na UFC 267 bez względu na to, czy mistrz Aljamain Sterling stanie po przeciwnej stronie klatki czy nie. Wiadomo już, że Sterling wycofał się z walki, co Yan traktuje jako akt tchórzostwa.

Petr Yan (15-2 MMA, 7-2 UFC) miał przeczucie, że mistrz wagi koguciej Aljamain Sterling (20-3 MMA, 12-3 UFC) nie wyjdzie do walki i nie wydaje się być zbyt zaskoczony tym, że Sterling musiał się wycofać. Mistrz przeszedł niedawno operację szyi i nie został dopuszczony do rewanżu 30 października w Abu Zabi.

Mówi się o zestawieniu pojedynku o tymczasowy tytuł mistrzowski, a faworytem do zastąpienia Sterlinga jest Cory Sandhagen (14-3 MMA, 7-2 UFC). Yan rzuca jednak wyzwanie całej pierwszej dziesiątce dywizji lub komukolwiek, kogo UFC uzna za stosowne, do walki z nim w co-main evencie.

„Wszyscy wiecie co właśnie stało się z moją walką” – powiedział Yan w poście na Instagramie. „Wszyscy wiecie, że „Aljo” po prostu uciekł jak podstępny tchórz. Oto, co chciałbym powiedzieć: nie mam zamiaru siedzieć i czekać na niego. Zamierzam walczyć 30 października w Abu Zabi i chciałbym zwrócić się do UFC. UFC, dajcie mi jakiegokolwiek zawodnika. Pierwsza piątka, pierwsza siódemka, pierwsza dziesiątka, każdy kto zasługuje na walkę o pas, a ja wykonam to zadanie. Pokażę wam tutaj, kto naprawdę jest mistrzem.”

Aljamain Sterling zdobył tytuł mistrza wagi koguciej przez dyskwalifikację na UFC 259 w marcu, kiedy Petr Yan został ukarany za nielegalne uderzenie kolanem w parterze. Przegrana oznaczała pierwszą porażkę Yana w Oktagonie i szybko zakończyła jego mistrzowskie panowanie.

Cory Sandhagen, który w lipcu przegrał przez niejednogłośną decyzję z byłym mistrzem T.J’em Dillashaw’em, zapowiada, że przyjmie walkę, więc możliwe, że Yan znalazł już zastępstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *