Paulo Costa chce walczyć z Yoelem Romero w marcu, ale Kubańczyk kieruje swoją uwagę na walkę z Andersonem Silva w styczniu

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Organizacja UFC miała w planach zestawienie pojedynku między Yoelem Romero a Paulo Costa na gali UFC Fight Night 143, niestety z powodu kontuzji Costy do tej walki nie dojdzie.

W związku z tym, obóz Romero zaproponował inne rozwiązanie, a mianowicie pojedynek z byłym mistrzem wagi średniej Andersonem „The Spider” Silva.

Paulo Costa zapowiedział, że będzie gotowy do walki w marcu i poprosił Yoela Romero, aby ten zaczekał na niego:

„Tak, niestety wciąż jestem kontuzjowany, to ten sam uraz, który miałem przed walką z Uriah Hall’em, ale będę gotowy do walki w marcu 2019. Ja czekałem na Romero trzy miesiące, on nie może poczekać na mnie dwa miesiące?”

„Żołnierz Boga” nie chce jednak czekać i planuje zostać na karcie walk, aby zmierzyć się z Andersonem Silva, który nie ma zaplanowanej walki i może wrócić do rywalizacji po uporaniu się z USADA za oblane testy antydopingowe.

Oprócz Dana Kelly’ego, Anderson Silva jest jedynym zawodnikiem w dywizji średniej starszym od Yoela Romero. Obydwaj zawodnicy wyrażali już zainteresowanie walką. Silva również chciał walczyć z Romero w 2017 roku, po tym jak jego walka z Kelvinem Gastelumem na gali UFC 212 została odwołana. Silva stwierdził, że jeśli nie zmierzy się z Romero o tymczasowy tytuł wagi średniej, to przejdzie na emeryturę.

Co do walki Romero z Costą, to UFC chciało już dwukrotnie zestawić ten pojedynek. Po raz pierwszy do tej walki miało dojść 3 listopada na gali UFC 230, ale Romero nie był w stanie wrócić do zdrowia po urazach. Drugie podejście miało być na gali UFC Fight Night 143, która odbędzie się 19 stycznia na Brooklynie w Nowym Jorku i będzie pierwszą galą UFC w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *