Oskar Piechota vs Jonas Billstein na PLMMA Finał

Doświadczony niemiecki zawodnik, Jonas Billstein (13-3) będzie przeciwnikiem reprezentanta Piranha Gdynia, Oskara Piechoty (5-0-1) podczas finałowej gali Profesjonalnej Ligi MMA, która będzie miała miejsce 27-ego grudnia w Częstochowie. Stawką pojedynku ma być zwakowany przez Bartosza Fabińskiego, pas mistrza PLMMA w wadze średniej.

Billstein jest o rok młodszy od Piechoty, ale ma już ponad dwa razy większe doświadczenie w zawodowym MMA. Karierę rozpoczął od zwycięstwa w kolejnych 9-ciu walkach, z czego w ostatniej z tej serii pokonał weterana MMA, obecnie zakontraktowanego przez największą organizację MMA na świecie, UFC, Hansa Stringera. Później dostał się do organizacji Bellatora, ale w pierwszej walce zmierzył się z weteranem KSW i byłym mistrzem organizacji prowadzonej przez Scotta Cookera, Atillą Veghiem. W kolejnej walce dla amerykańskiej organizacji przegrał na własne życzenie, kopiąc leżącego Herbeta Goodmana. W trzech ostatnich walkach pozostaje jednak niepokonany, a jego ofiarami padali: Martin Zawada na GMC 4, Cortez Coleman na Bellator 107 i Nikolai Alexeiev na Mix Fight Gala 15.

Oskar Piechota jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem w wadze do 84-ech kg. Podopieczny Zbigniewa Tyszki ostatnio toczył pojedynki z zawodnikami spoza Polski. Najpierw pojechał do Szwecji, gdzie na gali IRFA 6 pokonał Sadibou Sy. Później na gali Pro MMA Challenge: Po Prostu Walcz pokonał Matia Schiavolina. Obydwu kończył przed czasem.

One thought on “Oskar Piechota vs Jonas Billstein na PLMMA Finał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *