Organizacja Bellator opublikowała zasady 4-osobowego turnieju

themmacorner.com
themmacorner.com

Turniej odbędzie się podczas gali Dynamite 1 19 września w San Jose.

Wezmą w nim udział Phil Davis (13-3 1 NC, 9-3 1 NC w UFC), który zawalczy z Emanuelem Newtonem (25-8-1) i Muhammed Lawal (15-4 1 NC) walczący z Lintonem Vassellem (15-4 1 NC). W rezerwowym starciu Francis Carmont (23-10, 5-3 w UFC) podejmie Philipe Linsa (9-1).

Podczas turnieju będą obowiązywać następujące zasady:

Jeśli zwycięzca półfinału dozna kontuzji i nie będzie mógł walczyć to pokonany przez niego zawodnik przejdzie do finału. Zwycięzca rezerwowej walki wejdzie do finału tylko wtedy gdy obaj zawodnicy walczący w półfinale będą kontuzjowani i nie będę mogli zawalczyć w finale.

Półfinały będą rozgrywane na dystansie dwóch rund a finał – trzech. Spowodowane jest to przepisami obowiązującymi w stanie Kalifornia, które mówią, że zawodnik jeden nocy może stoczyć co najwyżej pięć rund walki. W klatce będą obowiązywać zunifikowane zasady MMA.

Jeśli w półfinale dojdzie do remisu każdy z trzech sędziów będzie głosował typując swoim zdaniem zawodnika lepszego, to samo stanie się w przypadku remisu w finale.

Jeśli w walce półfinałowej lub rezerwowej zawodnik dozna kontuzji w wyniku nieintencjonalnego faulu to do finału przejdzie zawodnik nie kontuzjowany zaś w przypadku walki rezerwowej zawodnik niekontuzjowany będzie dostępny na zastępstwo.

Jeśli w walce półfinałowej zawodnik dozna kontuzji w wyniku intencjonalnego faulu to zawodnik niekontuzjowany nie przejdzie do finału, w finale znajdzie się zwycięzca boju rezerwowego.

Jeśli w finale zawodnik dozna kontuzji w wyniku nieintencjonalnego faulu przed upływem dwóch rund to walka zostanie uznana za nieodbytą i nie zostanie wyłoniony zwycięzca turnieju. Jeżeli zaś awodnik dozna kontuzji w wyniku nieintencjonalnego faulu po upływie dwóch rund to zwycięzcę wyłonią kart sędziowskie. Jeśli wyniknie z nich remis to będzie dodatkowe głosowanie sędziów.

Przed każdą walką zawodnicy będą musieli przejść badania medyczne. Od zakończenia drugiego półfinału do rozpoczęcia finału minie co najmniej 30 minut.

Co sądzicie o takich zasadach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *