Opinie fighterów na temat wykupienia Strikeforce przez Zuffa

(foto: mmalice.com)

Ostatnie wydarzenia w świecie MMA, a raczej jedno ogromne wydarzenie, które miało miejsce parę dni temu, czyli wykupienie Strikeforce przez Zuffa, bez wątpienia zszokowało wszystkich fanów tego sportu, ale co ciekawe, zszokowało ono także samych fighterów. Nawet sam mistrz wagi ciężkiej Strikeforce, Alistair Overeem nie miał pojęcia, że dojdzie do takiej transakcji. Co myślą inni fighterzy Strikeforce?

Wygląda na to, że większość zawodników Strikeforce jest zadowolona z tej nowiny.

Były mistrz wagi lekkiej Strikeforce, Josh Thomson

„Jako fighter, nie przejmujesz się stroną biznesową. Twoim zadaniem jest iść tam i dobrze się spisywać.”

K.J. Noons

„Ta zmiana pomoże Strikeforce. UFC to dobra marka. Nie uważam, że jest to negatywna wiadomość. Uważam, że jest pozytywna.

Antonio 'Bigfoot' Silva

„Jestem podekscytowany. UFC to numer 1 na świecie. Walczą tam najlepsi zawodnicy i bardzo bym chciał tam walczyć. Bardzo chciałbym dostać walkę z Brockiem Lesnarem żeby odesłać go z powrotem do pro wrestlingu ponieważ nie mogę zaakceptować faktu, że jest on stawiany na 2 miejscu w rankingach. To nic osobistego. Nie znam Brocka. To tylko kwestia profesjonalizmu.”

Dan Henderson

„Nie wiem czy to dobrze znów mieć wszystko pod jednym dachem, tak samo jak było wtedy kiedy wykupili PRIDE. To tylko obawy, ale mam nadzieję, że wszystko się ułoży. Martwię się trochę o siebie i przyszłe kontrakty. Martwię się także o innych fighterów. Ciężko jest coś zarobić kiedy nie ma żadnej konkurencji.”

7 thoughts on “Opinie fighterów na temat wykupienia Strikeforce przez Zuffa

  1. Lesnar vs Big foot było by ciekawie 😀 Jakby Lesnar wyszedł nabuzowany jak z Mirem 2 to na glebie moglby trochę pomłócić silve aczkolwiek wydaje mi sie ze to Silva by ten pojedynek wygral

  2. No ale co właściwie mają mówic ?
    Prawdę, że zostali sprzedani jak meble razem z mieszkaniem ? Albo że Strikeforce lepiej płaciło niż UFC (Hendo) ? Może że już ich raz z UFC wyrzucili (Delay, Barnett, Arlovski) albo sami odeszli (Werdum, Sobral) ?
    Mało komfortowa sytuacja dla zawodników. Wielu z nich jest skonfliktowanych z UFC, a powinni teraz lizac dupę nowemu szefowi. Jak się spodobają to może podpisze z nimi kontrakt, a jak nie to mogą walczyc w organizacji której nie ma.

  3. Dla zawodników to źle, dla fanów BOMBA. A jak ktoś jest za konkurencją w MMA to niech się przyjrzy ile mistrzów świata jest w boksie, a ilu na ten tytuł zasługuje. Baaa, równie dobrze Adamek już byłby mistrzem świata gdyby pas Polsatu tak nazwali….

  4. Jakie dobrze dla fanow ?? Monopol nigdy nie jest dobry, a teraz danuta bedzie mial monopol na prawie cale mma ( zostaje jeszcze bellator ) Jak bylo PRIDE to kto pamietal o UFC ?? PRIDE robilo 100x lepsza oprawe, lepsze przepisy itp. ufc wykupilo zamknelo i koniec wszystko jest UFC, juz teraz w sf dodali lokcie a podobno nic nie mieli zmieniac… Urozmaicenie jest dobre monopol nie.

  5. Większośc zawodników ze Strikeforce nie zasanawiała by się nawet pięc minut gdyby dostała kontrakt od UFC. Mam na myśli sytuację przed wykupieniem, bo teraz jedynym który może się wahac jest Fedor (a raczej jego manago). Więc po co Zuffa inwestuje 40.000.000 zielonych ? Aby dodatkowo podpisywac wielomilionowe kontrakty z czołowymi zawodnikami SF ? Przejeli kontrole nad konkurencją, wycisną ich jak cytrynę, odzyskają zainwestowaną kasę i pozwolą na powolny upadek. W Showtime będziemy oglądac ShoMMA z amatorami. I to jest scenariusz optymistyczny. Czarny scenariusz to powtórka z Pride. Tak samo kupili całą firmę, tydzień później wyprodukowali ostatnią galę, na koniec PRZEZ TELEFON zwolnili całą ekipę z Japonii. Nawet nikt się nie pofatygował aby wręczyc zwolnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *