Obóz Jona Jonesa twierdzi, że za oblane testy odpowiada zanieczyszczona odżywka

Sean M. Haffey/Getty Images

Według obozu Jona Jonesa, jego oblany test sprzed UFC 214 spowodowała zanieczyszczona steroidem odżywka. Déjà vu? Nie, to ta sama linia obrony jaką team stosował przy poprzedniej wpadce.

W środę menedżer Jonesa, Malki Kawa był gościem w programie The MMA Hour w którym stwierdził, że oblany test antydopingowy Jonesa spowodowany był skażonym suplementem.

— Mogę założyć się o własne życie, że to kolejny zanieczyszczony suplement.

— Musisz po prostu przyjrzeć się tym testom i temu jak to się stało. Jon przeszedł dwa testy (między walkami), 6 lipca i 7 lipca, a po zdaniu tych dwóch testów, oni przeprowadzają ponownie testy na wszystkie te rzeczy, których już nie zdaje. Więc, o czym mowa: od dnia w którym zdał test, aż do dnia poprzedzającego walkę, musiałby zażyć coś, co spowodowało, że ten test miał wynik pozytywny.

— Problem polega na tym, że on przechodził wszystkie testy losowe, ale jeden test, o którym wiemy, to ten, który nie powiódł się? Coś tutaj nie pasuje. Zakładam, że to suplementy jakie wzięliśmy. Po prostu musimy nad tym popracować, zobaczyć, co zostało zastosowane w tamtym miesiącu, w tym trzytygodniowym okresie oraz w tygodniu walki i rozwiązać tę sprawę.

Jones oblał testy antydopingowe w próbce pobranej w dniu ważenia przed walką z Danielem Cormierem na gali UFC 214 pod koniec lipca. Jones wygrał tę walkę nokautując Cormiera w trzeciej rundzie i tym samym odzyskał tytuł mistrza wagi półciężkiej.

Jeśli potwierdzi się, że Jones świadomie przyjął środek dopingujący, zostanie on z pewnością pozbawiony tytułu mistrza, a jego zwycięstwo nad Cormierem zostanie zmienione na walkę nierozstrzygniętą. Może on również otrzymać bardzo surową i dotkliwą karę czteroletniego zawieszenia nałożonego przez USADA.

2 thoughts on “Obóz Jona Jonesa twierdzi, że za oblane testy odpowiada zanieczyszczona odżywka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *