O ile miejsc w rankingu spadł Fabricio Werdum po porażce ze Stipe Miocicem?

UFC Fighter Rankings

Przegrana walka niemal zawsze wiąże się ze spadkiem w rankingu, a już na pewno jeśli mowa jest o mistrzu i nie inaczej jest w przypadku Fabricio Werduma.

Porażka Fabricio Werduma ze Stipe Miocicem na UFC 198 spowodowała utratę tytułu mistrza wagi ciężkiej oraz spadek w dwóch rankingach UFC. W rankingu wagi ciężkiej Werdum spadł o jedno oczko do miana pretendenta plasującym się na miejscu #1. Większa zmiana zaszła natomiast w rankingu pound-for-pound, ponieważ w nim Fabricio spadł z miejsca #11 na miejsce #15 zamykając tym samym ranking.

Z innych zmian w rankingu można wymienić Demiana Maię, który awansował w dywizji półśredniej o dwa oczka zajmując obecnie miejsce #4, a wszystko dzięki zwycięstwu z Mattem Brownem. Z kolei w wadze półciężkiej o dwie pozycje awansował Nikita Krylov po wygranej z Francimarem Barroso i zajmuje #11 miejsce. W tej samej kategorii Mauricio Rua awansował o jedną pozycję po pokonaniu Coreya Andersona i jest aktualnie na #7 miejscu. Patrick Cummins po porażce z Antonio Rogerio Nogueirą spadł o 3 oczka zajmując #14 pozycję. Thiago Santos zadebiutował w rankingu wagi średniej i znajduje się na #14 pozycji.

One thought on “O ile miejsc w rankingu spadł Fabricio Werdum po porażce ze Stipe Miocicem?

  1. Lubię go bardzo, ale należało mu się. Co on myślał, że samo wejście do klatki załatwi sprawę? Że pokona Miocica rzucając się na niego, niczym furiat w bójce barowej? Widziałbym go teraz z Rothwellem na otarcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *