Nick Newell ogłosił zakończenie kariery

photobucket.com
photobucket.com

Po minionej gali WSOF 24, Nick Newell ogłosił, że podjął decyzję o zakończeniu kariery po 14 pojedynkach i tylko jednej porażce.

Mimo zwycięstwa przez decyzję z Tomem Marcellino, Newell zdecydował zakończyć karierę i powiedział o tym nieco więcej:

– Nigdy nie mów nigdy, ale to nie jest tak, że zmienię swoją decyzję w poniedziałek. To jest coś poważnego i uważam, że to jest to. Myślę, że już czas i skupię się teraz na innych rzeczach.

– To trudna decyzja, ale uważam, że dużo udowodniłem. Nigdy nie byłem najlepszy na świecie, ale zawsze byłem faworytem fanów i zawsze wychodziłem do walki. Tego wieczoru to nie byłem prawdziwy ja i nie chcę dawać tego moim fanom. Chcę, aby zapamiętali mnie jako gościa, który rzuca ludźmi przez głowę, jest zwariowany i zakłada skrętówki. Nie jestem 25-letnim dzieciakiem, który wychodzi jak wirujący derwisz szukający krwi. Robię to odkąd skończyłem 14 lat i nigdy nie przestałem ponieważ zawsze chciałem być najlepszą możliwą wersją siebie i mój czas dobiegł końca.

Jednoręki zawodnik MMA jakim jest Nick Newell już na stałe wpisał się w historię tego sportu i udowodnił wielu, że niepełnosprawność nie musi przekreślać marzeń i dążenia do sukcesu. W przypadku Newella chyba nawet trudno mówić o niepełnosprawności jako takiej ponieważ ten chłopak radzi sobie w życiu i w rywalizacji sportowej lepiej niż niejeden pełnosprawny człowiek lub zawodnik.

2 thoughts on “Nick Newell ogłosił zakończenie kariery

  1. Jak dla mnie ten gość i tak siegnal nieba i jest inspiracja.
    Często w zyciu narzekamy, mamy gorsze dni,ale jak widze gościa z jedna reka wygrywającego starcie mma, jedyna bariera to ta która stawiamy sobie sami. Respect to Nick!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *