Nate Marquardt już nie jest zawieszony

(mmamania.com)

Były zawodnik wagi średniej UFC, Nate Marquardt – już nie jest zawieszony, przynajmniej przez Komisję Sportową Stanu Pennsylvania (PSAC).

Marquardt nie przeszedł testów medycznych przed walką na UFC on Versus 4 w zeszłym miesiącu i PSAC nie wydała mu zgody na start. Okazało się wtedy, że poziom testosteronu w jego krwi był bardzo zawyżony i nie mieścił się w ustalonych normach. Marquardt został oskarżony o stosowanie terapii hormonalnej, a sam zainteresowany przyznał potem, że musiał to robić, z uwagi na swój wiek i przeszłość zawodniczą.

No to czemu anulowali mu zawieszenie? Odpowiada Greg Sirb, dyrektor wykonawczy PSAC: „Spełnił nasze wymagania medyczne.”

To oznacza, że Marquardt może walczyć w stanie Pennsylvania – tyle że nie pod szyldem Ultimate Fighting Championship. A to dlatego, że prezes UFC Dana White wyrzucił go po incydencie związanym z UFC on versus 4 (24 godziny przed galą UFC Nate zostawił promotora bez zawodnika dla swojego przeciwnika – szczęśliwie Charlie Brenneman go zastąpił, ale nie zmieniło to decyzji White’a o natychmiastowym rozwiązaniu kontraktu z Marquardtem).

4 thoughts on “Nate Marquardt już nie jest zawieszony

  1. Niech idzie do Strikeforce. Akurat Jacare nie ma z kim walczyć, ewentualnie jakby się uparł przy WW, to przecież Diaz zwakował pas, także Nate tam by się przydał, wypełnić luki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *