Miesha Tate kontuzjowana, o pas zawalczy Liz Carmouche

(bloodyelbow.com)

Niepokonana Liz „Girl-Rilla” Carmouche (6-0) zastąpi Mieshę Tate i spotka się 5 marca  z mistrzynią wagi półśredniej Strikeforce, Marloes Coenen. Tate musiała się wycofać z powodu kontuzji kolana, której doznała podczas treningu.

Dla Carmouche będzie to trzeci start w Strikeforce w Showtime. Ostatnio walczyła w listopadzie 2010, odnosząc efektowne zwycięstwo nad bardziej doświadczoną Jan Finney (w trzeciej rundzie zwyciężyła przez TKO). W swojej karierze tylko raz przewalczyła pełny dystans – w debiucie w Showtime w sierpniu 2010 wygrała jednogłośną decyzją z Colleen Schneider w walce rezerwowej podczas turnieju eliminacyjnego Strikeforce kobiet, który notabene wygrała Miesha Tate.

Carmouche spędziła wiele lat na Okinawie (Japonia), gdzie stacjonował jej ojciec w Air Force. W wieku 20 wstąpiła do Marine Corps, gdzie uzyskała stopień sierżanta. Trzykrotnie była na misjach w Iraku, gdzie zaczęła trening mma.

Coenen będzie po raz pierwszy bronić pasa, który wydarła Sarah Kaufman, zwyciężając przez poddanie w trzeciej rundzie podczas ich walki w październiku 2010.

Marloes „Rumina” Coenen (18-4)
Wygrana Sarah Kaufman – Poddanie (dźwignia na ramię) – Strikeforce
Przegrana Cristiane Santos – TKO (uderzenia) – Strikeforce
Wygrana Roxanne Modafferi – Poddanie (dźwignia na ramię)  – Strikeforce

Liz „Girl-Rilla” Carmouche (5-0)
Wygrana Jan Finney – TKO (uderzenia) Strikeforce
Wygrana Valentina Shevchenko – TKO (poddanie) – C3 Fights
Wygrana Colleen Schneider – jednogłośna decyzja – Strikeforce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *