Michał Oleksiejczuk nowym zawodnikiem UFC! Debiut na gali UFC 217 w Nowym Jorku

Fot. FEN & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pochodzący z Łęcznej Michał Oleksiejczuk (12-2) zasilił dywizję półciężką UFC dla której zadebiutuje 4 listopada na gali UFC 217 w Nowym Jorku.

Oleksiejczuk jest aktualnym mistrzem organizacji TFL dla której miał stoczyć pojedynek w obronie tytułu z Michałem Pasternakiem na gali TFL 12, która jest zaplanowana na 18 listopada w Radomiu. Do tej walki nie dojdzie ze względu na podpisany kontrakt z UFC. Ponadto Oleksiejczuk ma za sobą dwie wygrane walki dla organizacji FEN w których pokonał Wojciecha Janusza i w ostatniej swojej walce w maju Riccardo Nosiglia, którego znokautował w pierwszej rundzie. Reprezentant Górnika Łęczna ma za sobą bardzo dobrą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu z czego ażosiem zakończonych przed czasem przez KO/TKO oraz poddanie.

Rywalem Oleksiejczuka w jego debiucie w UFC będzie mocny przeciwnik pochodzący z Mołdawii Ion Cutelaba (13-3) dla którego będzie to piąta walka w UFC. Michał Oleksiejczuk wejdzie do tej walki jako zastępstwo za Gadzimurada Antigulova, który doznał kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *