Mauricio Rua i Antonio Rogerio Nogueira w trylogii na gali UFC 250

Weterani wagi półciężkiej UFC Mauricio Rua i Antonio Rogerio Nogueira stoczą w maju swoją trzecią walkę na gali UFC 250 w brazylijskim Sao Paulo.

15 lat po pierwszym spotkaniu i pięć lat po rewanżu, weterani dywizji półciężkiej Mauricio Rua (26-11-1) i Antonio Rogerio Nogueira (23-9) spotkają się po raz trzeci z czego drugi raz w Oktagonie. Dana White zapowiedział w rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, że 9 maja ta dwójka zmierzy się na gali UFC 250. Z poprzednich dwóch walk zwycięsko wychodził „Shogun” Rua, więc „Lil’ Nog” ma nadzieję, że tym razem uda mu się zrewanżować swojemu rodakowi.

Kiedy obydwaj po raz pierwszy spotkali się na gali PRIDE Critical Countdown, w czerwcu 2005 roku, ich walka stała się legendarna, przechodząc do historii jako jedna z klasycznych wojen MMA. Do tego stopnia, że 10 lat później, w sierpniu 2015 roku, zawodnicy spotkali się ponownie, na gali UFC 190. Była to kolejna duża bitwa, za którą obydwaj zawodnicy odebrali bonus „Fight of the Night”, a Rua zdobył drugie zwycięstwo przez jednogłośną decyzję.

Teraz, Mauricio Rua będzie się starał wygrać walkę po pojedynku z Paulem Craigiem zakończonym przez niejednogłośny remis w swojej ostatniej walce, w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej, 38-latek odniósł zwycięstwo przez TKO z Tysonem Pedro w grudniu 2018 roku. Ostatnia porażka „Shoguna” przypadła w lipcu 2018 roku, kiedy to został znokautowany przez Anthony’ego Smitha.

Będąc z dala od rywalizacji od maja 2019 roku, kiedy to został znokautowany przez Ryana Spanna, Antonio Rogerio Nogueira będzie szukał kolejnego zwycięstwa od września 2018 roku po ostatniej wygranej przez TKO z Samem Alveyem. Przed tym zwycięstwem, 44-latek poniósł również porażkę przez TKO z Ryanem Baderem, w listopadzie 2016 roku.

Gala UFC 250 odbędzie się w Sao Paulo w Brazylii w maju. I choć walka wieczoru nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, krążą pogłoski, że głównym pojedynkiem brazylijskiej karty będzie walka o tytuł wagi koguciej pomiędzy mistrzem Henrym Cejudo a byłym mistrzem wagi piórkowej Jose Aldo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *