Mairbek Taisumov wyjaśnia dlaczego chce zniszczyć Eddiego Alvareza

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po efektownej wygranej z Felipe Silva w ostatniej walce sprzed dwóch tygodni, Mairbek Taisumov zwrócił na siebie uwagę wyzywając trzech zawodników . Teraz do tego grona dołączył czwarty fighter.

W wywiadzie po walce, Taisumov wyzwał do pojedynku trzech zawodników z top10 dywizji lekkiej, a są nimi Michael Chiesa, Anthony Pettis i Nate Diaz. To jednak jeszcze nie koniec, ponieważ Beckan kontynuuje kampanię i tym razem wskazał na byłego mistrza wagi lekkiej Eddiego Alvareza.

— Jeśli pytasz mnie, z kim chcę walczyć, chcę walczyć z Eddiem Alvarezem. On pokonał mojego trenera jeszcze w Bellatorze. Chcę tylko wejść do klatki z tym facetem i go zniszczyć.

Trenerem Taisumova jest Roger Huerta, który dzięki wygranym walkom  z Leonardem Garcia i Clay’em Guida zyskał uznanie. Trwało to do czasu porażek z Kennym Florianem i Gray’em Maynardem.

Huerta opuścił UFC w 2009 i przeszedł do Bellatora gdzie jego bilans walk to 1-2. Tych dwóch porażek doznał w walce z Patem Curranem i wyżej wymienionym Alvarezem.

Chociaż to było siedem lat temu, Taisumov nie zapomniał o tej walce i chce zemścić się za porażkę trenera.

— Wierzę, że mogę zniszczyć Eddiego Alvareza. On jest byłym mistrzem, jest prawdziwą legendą, ale zamierzam zniszczyć tego faceta. Wiem to i czuję, że mogę pokonać tego gościa.

— Wydaje mi się jednak, że nie dadzą mi z nim zawalczyć. Alvarez nie chce walczyć. Nie będę więc na niego czekał.

Taisumov, który zajmuje aktualnie 15 miejsce w dywizji lekkiej, stwierdził, że przyjmie walkę z każdym z topowej piętnastki swojej kategorii.

— W jednej lub dwóch walkach; mam nadzieję, że dadzą mi przeciwników z topowej piątki lub mistrza.

Niemal wszystkie walki Taisumova w UFC poza jedną odbywały się w Europie, Brazylii i Singapurze. Urodzony w Groznym Mairbek ma problemy z wizą i dlatego nie może walczyć w Stanach Zjednoczonych.

— Chcę walczyć w USA. Mam problemy z wizą, ale mój prawnik pracuje nad tym i mam nadzieję, że wkrótce dostanę wizę pracowniczą do USA i będę mógł tam walczyć. Chcę pokazać moje umiejętności w Ameryce. UFC i mieszane sztuki walki; Las Vegas jest ich domem. Chcę walczyć w tym miejscu, chcę być mistrzem w tym miejscu.

Kolejna walka Taisumova planowana jest w Azji. Ma on nadzieję na walkę 25 listopada w Szanghaju w Chinach na gali UFC Fight Night 122: Silva vs. Gastelum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *