M-1 Global z 10-letnim kontraktem na organizację gal w Chinach

M-1 Global podpisało 10-letnią umowę na organizację gal M-1 Challenge w Chinach.

Wczoraj szef i założyciel M-1 Global, Vadim Finkelchtein ogłosił, że podpisano umowę na organizację i  promocję gal przez okres 10- lat począwszy od 11 listopada, wtedy to organizacja zainauguruje swoją obecność w Chinach pierwszą galą. Gala odbędzie się w Wukesong Arena w Pekinie i będzie towarzyszyła Międzynarodowemu Forum Gospodarczemu. Na chwilę obecną wiadomo tylko o jednym zawodniku, który wystąpi na gali w walce wieczoru a jest nim rosyjski zawodnik wagi ciężkiej Sergei Kharitonov. Przeciwnik Kharitonova także nie jest jeszcze znany.

Na gali zaprezentują się najlepsi zawodnicy z Chin i Rosji oraz nie zabraknie gości specjalnych z całego świata.

M-1 Challenge w Chinach odbędzie się na największym obiekcie w Pekinie – Wukesong Arena, która została zbudowana na Igrzyska Olimpijskie 2008. Podczas igrzysk odbywały się na niej mecze koszykówki kobiet i mężczyzn. Obiekt może pomieścić 18 000 widzów.

Poniżej komentarz Vadima Finkelchteina:

„To bardzo ważna umowa zarówno dla całego MMA jak i dla M-1, które może zorganizować galę w Chinach. Mamy kontrakt na 10 lat a to oznacza, że każdego roku będziemy promować swoją galę w Chinach. Pierwsza z nich odbędzie się w Pekinie 11 listopada. Dołożymy wszelkich starań by karta walk była jak najlepsza  i planujemy umieścić na niej naszych najlepszych zawodników wagi ciężkiej wliczając w to jednego z najlepszych rosyjskich zawodników, Sergeia Kharitonova. Uważam, że zaprezentuje on Rosję jako jedno z najpotężniejszych państw w MMA. Jest silny, bardzo doświadczony i jestem dumny, że zawalczy w głównym pojedynku na gali M-1 Challenge w Chinach.”

Sergei Kharitonov (21-5-0) to weteran walk MMA oraz kilku organizacji takich jak Strikeforce, DREAM oraz PRIDE. W swojej karierze stoczył wygrane pojedynki z takimi zawodnikami jak Semmy Schilt, Pedro Rizzo, Fabricio Werdum, Alistair Overeem oraz Andrei Arlovski.

„Ta gala jest dla mnie bardzo ważna. Jest mi bardzo miło, że Vadim myśli o mnie jak o elitarnym zawodniku. Cieszę się, że dostałem zaproszenie do walki i chętnie je przyjąłem.

Nie wiem z kim przyjdzie mi walczyć, ale wiem, że M-1 wybierze dla mnie wysokiej klasy przeciwnika. Trenowałem wiele czasu z różnymi zawodnikami, którzy posiadają różnego rodzaju umiejętności i walczą różnymi stylami. Przygotuje się bardzo dobrze do tej walki.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *