Lyoto Machida vs. Derek Brunson planowane na galę UFC Fight Night 119 w Sao Paulo

Lyoto Machida najprawdopodobniej zmierzy się z Derekiem Brunsonem w swojej pierwszej walce po powrocie z 18-miesięcznego zawieszenia.

UFC wraca do Sao Paulo w Brazylii w dniu 28 października wraz z galą UFC Fight Night 119 na której jak poinformował serwis Globo.com zobaczymy powracającego po długiej przerwie byłego mistrza wagi półciężkiej UFC Lyoto „The Dragon” Machidę. Machida stanie do walki ze sklasyfikowanym na #7 miejscu w dywizji średniej Derekiem Brunsonem w pojedynku wieczoru na gali w Sao Paulo.

Przez ostatnie półtora roku Lyoto Machida (22-7) odbywał karę zawieszenia po tym jak oblał testy antydopingowe w kwietniu ubiegłego roku. Machida poinformowała UFC i Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA), że stosował niedozwolone substancj przed zaplanowaną walką z Danem Hendersonem na gali UFC on FOX 19. Ze względu na charakter i działanie tych substancji, Machida został usunięty z karty walk i ukarany 18-miesięcznym zawieszeniem.

Przed zawieszeniem, Lyoto miał za sobą dwie przegrane walki z Luke Rockholdem przez poddanie w drugiej rundzie oraz przez KO w trzeciej rundzie w walce z Yoelem Romero w czerwcu 2015 roku, która była jego ostatnią walką.

Zawieszenie Machidy ma zakończyć się 18 października. Rywalem Brazylijczyka będzie Amerykanin Derek Brunson (17-5), który po dwóch porażkach z Robertem Whittakerem i Andersonem Silva wygrał ostatnią walkę nokautując w pierwszej rundzie Dana Kelly’ego. Brunson będzie szukał kolejnego zwycięstwa z 39-letnim Machidą, aby zdobyć wyższe miejsce w rankingu dywizji średniej.

W chwili obecnej potwierdzone są cztery walki na gali w Sao Paulo:

Glover Teixeira vs Misha Cirkunov
Carlos Felipe vs Christian Colombo
Augusto Mendes vs Boston Salmon
Jack Marshman vs Antonio Carlos Jr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *