Khabib Nurmagomedov rozpoczyna lekkie sparingi bokserskie

Zawodnik wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (22-0) rozpoczął już lekkie sparingi i w przyszłym tygodniu rozpocznie trzytygodniowy proces rehabilitacji.

Sześć miesięcy przerwy i wreszcie nadszedł czas powrotu do akcji po kontuzji kolana jakiej nabawił się Nurmagomedov przed planowaną walką z Donaldem Cerrone, która miała odbyć się 27 września. W tej chwili Khabib rozpoczął lekkie sparingi bokserskie natomiast w ciągu sześciu tygodni wznowi treningi zapasów.

„To dopiero początek. Robię teraz lekkie sparingi a za jakieś 45 dni wznowie treningi zapasów. W przyszłym tygodniu lecę do USA by dokończyć rehabilitację kolana. Po tym wszystkim wrócę na odpowiedni tor.”

Nurmagomedov nie walczył od kwietnia kiedy to pokonał przez decyzję Rafaela dos Anjosa, który od tamtego czasu stoczył dwa pojedynki z Jasonem High oraz Bensonem Hendersonem. Dla młodego Dagestańczyka, który ma w planach walkę o tytuł, było to szóste zwycięstwo w UFC z takimi zawodnikami jak; Gleison Tibau, Thiago Tavares oraz Rafael dos Anjos. Khabib Nurmagomedov ogłosił siebie jako drugiego w kolejce  pretendenta do tytułu zaraz po Gilbercie Melendezie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *