Karolina Kowalkiewicz nie dała rady Michelle Waterson na gali UFC on ESPN 2

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Karolina Kowalkiewicz (12-4) musiała uznać wyższość amerykańskiej przeciwniczki Michelle Waterson (17-6) z którą zmierzyła się na gali w Filadelfii.

Waterson zadała kilka solidnych ciosów na początku pierwszej rundy. Kowalkiewicz wyraźnie nie mogła znaleźć rytmu w zadawaniu ciosów. Waterson jeszcze bardziej sprawiała polskiej zawodniczce problem zmieniając pozycję. Pod koniec rundy Kowalkiewicz zaczęła skracać dystans i zadawać więcej ciosów.

Początek drugiej rundy należał do Kowalkiewicz, która wyprowadziła kilka mocnych ciosów zmuszając Waterson do krążenia do Oktagonie. Jak tylko Kowalkiewicz przechwyciła kopnięcie i skróciła dystans, Waterson poszła po udane obalenie zajmując pozycję boczną kontrolując sytuację. Waterson przechwytuje pod koniec rundy rękę  Kowalkiewicz zakładając dźwignię na łokieć, ale Polka w kapitalny sposób wyratowała się z tej groźnej akcji.

Początek trzeciej rundy, to ponownie atak Kowalkiewicz, ale sama zebrała kilka ciosów i kopnięć. Polka wywierała presję, ale Waterson sprytnie trzymała ją na dystans kopnięciami na kolano. Waterson próbuje obalenia, ale Kowalkiewicz broni się. Bardziej ruchliwa Amerykanka wyraźnie sprawia problemy Polce, która za nią nie nadąża. Kowalkiewicz wkońcu skraca dystans i wchodzi w klincz spychając rywalkę pod siatkę, ale Waterson odpowiada kolanami na tułów. Walka wraca na środek klatki. Waterson obala Polkę, która stara się bronić i atakować z pleców, ale bez większych rezultatów. Walka ponownie wraca do stójki, ale dominacja Amerykanki jest coraz większa dzięki ciosom prostym, wysokim kopnięciom i kopnięciom bocznym na kolano. Koniec walki!

Ostatecznie Michelle Waterson pokonuje Karolinę Kowalkiewicz przez jednogłośną decyzję (30-27×3).

Dla Karoliny Kowalkiewicz zajmującej #6 miejsce w rankingu dywizji słomkowej jest to druga przegrana walka z rzędu po wcześniejszej porażce przez KO w pierwszej rundzie w pojedynku z Jessicą Andrade. Te dwie porażki poprzedziły dwie wygrane walki z Jodie Esquibel przez jednogłośną decyzję i z Felice Herrig przez niejednogłośną decyzję. Bilans walk Kowalkiewicz w UFC to 5-4.

Dla Michelle Waterson zajmującej #9 miejsce w rankingu, było to trzecie zwycięstwo z rzędu po wcześniejszych wygranych przez niejednogłośną decyzję z Cortney Casey i jednogłośną decyzję z Felice Herrig. Ta wygrana z pewnością podbije ją w rankingu i zbliży do pojedynku o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *