Kamaru Usman zmienił zdanie w kwestii rewanżu z Jorge Masvidalem. „Gamebred” odpowiedział kąśliwym komentarzem

irishmirror.ie

Kiedy wydawało się, że saga Kamaru Usmana i Jorge Masvidala będzie miała swój ciąg dalszy, mistrz dywizji półśredniej UFC nagle zmienił zdanie.

Po znakomitej obronie tytułu przed byłym kolegą z klubu Gilbertem Burnsem na UFC 258, Usman zabrał głos, aby wyrazić swoje niezadowolenie z byłego przeciwnika Jorge Masvidala. Grożąc skończeniem Masvidala w potencjalnym rewanżu, mistrz kilka dni później stwierdził, że „czuje się zbyt hojnie”. Tym samym wyraził gotowość do rewanżu z „Gamebredem”, mimo że Masvidal przegrał przez niejednogłośną decyzję na UFC 251.

Cóż, cztery dni później i Usman nie czuje się już tak samo – co nie było zaskoczeniem dla reprezentanta American Top Team.

„Je**ć to już nie czuję się tak hojny. Każdy może dostać (walkę) #AndStill”

Na reakcję ze strony Jorge Masvidala nie trzeba było długo czekać:

„To jest to, co myślałem. Pełny obóz, a on mówi nie! Dostał cykora, kiedy usłyszał, że zgodziliśmy się na walkę #freebritney”

Początkowo lipcowy debiut UFC 251 na Fight Island miał mieć w walce wieczoru pojedynek Kamaru Usmana z Gilbertem Burnsem. Tak było do czasu, gdy pretendent zachorował na COVID-19 na tydzień przed galą. W międzyczasie do akcji wkroczył Jorge Masvidal.

Po względnie przyzwoitej pierwszej rundzie dla Masvidala, Kamaru Usman przejął inicjatywę w kolejnych rundach, wykorzystując swój mocny grappling i pracę w klinczu. Dwóch sędziów punktowało walkę 50-45, a trzeci dał Masvidalowi pierwsze pięć minut na 49-46.

Przegrana oznaczała pierwszą porażkę Masvidala od 2017 roku, kiedy to doznał porażki ze Stephenem „Wonderboyem” Thompsonem na UFC 217. Od tego momentu, odniósł trzy największe zwycięstwa w swojej karierze, nokautując Darrena Tilla i byłego mistrza Bellatora i ONE Championship, Bena Askrena. Na koniec, został mistrzem BMF na UFC 244 w listopadzie 2019 roku po zwycięstwie przez TKO w trzeciej rundzie nad Nate’em Diazem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *