Junior dos Santos: Stipe Miocic będzie mistrzem przez długi czas aż do spotkania ze mną

Esther Lin, MMA Fighting
Esther Lin, MMA Fighting

Junior dos Santos chyba wie co mówi, ponieważ walczył już ze Stipe Miocicem i mimo wygranej uważa, że Miocic na długo może pozostać mistrzem.

Walka między dos Santosem i Miocicem odbyła się na gali UFC on FOX 13 w grudniu 2014 roku. Zwycięzcą pojedynku był wówczas Junior dos Santos, który pokonał jednogłośnie na punkty aktualnego mistrza wagi ciężkiej .

Oto, co JDS powiedział na temat Miocica w jednym z ostatnich wywiadów:

— Miocic jest znakomitym sportowcem. Stoczyłem z nim jedną z najtwardszych walk w mojej karierze, on uderza bardzo mocno i myślę, że zatrzyma pas na długi czas aż do kolejnego spotkania ze mną. On przeżywa teraz najlepsze chwilę i sądzę, że nie popełni tego samego błędu, który ja popełniłem w walce z Overeemem, czując zbyt duży respekt i dając mu zbyt dużo miejsca.

„Cigano” powiedział, że interesuje go co prawda walka o pas, ale pojedynek z Fabricio Werdumem też byłby dla niego interesujący.

— Chciałbym walczyć o pas. Werdum miał ten pas dlatego chciałem z nim zawalczyć, ale teraz już nie ma tego, czego ja pragnę. Teraz on mnie już nie obchodzi, ale jeśli UFC zdecyduje, że  mam z nim walczyć, to podejmę tę walkę. Przyznaję, że nawet podoba mi się ten pomysł i walka ta będzie świetnym pojedynkiem.

Junior dos Santos przeszedł niedawno operację i minie jeszcze kilka tygodni zanim wróci do pełni zdrowia. Gdyby UFC zdecydowało się kiedyś na zestawienie go z Fabricio Werdumem, to byłaby to druga walka tych zawodników. Obaj zmierzyli się w 2008 roku na gali UFC 90 i wtedy zwycięzcą był dos Santos, który znokautował Werduma w pierwszej rundzie. Co do Werduma, to ma on już zaplanowaną walkę z Benem Rothwellem na UFC 203, która odbędzie się 10 września.

13 thoughts on “Junior dos Santos: Stipe Miocic będzie mistrzem przez długi czas aż do spotkania ze mną

  1. Hehe @cain wieze ze tak sie stanie;) AKA to jakas zeznia, i ten DC co we wszystko wtyka swoj nos. Cain jak przestanie tyle sparowac to na pewno wroci 😉 i mam nadzieje ze Bones ubije DC raz na zawsze, wtedy Cormier przestanie w kolko piepszyc jakim to jest mistrzem. W koncu nie pokonal JJ ;)No a Cigano troche ponosi fantazja, jak na brazola przystalo 😉

  2. Brazole tylko pas tylko pas… JDS ostatni z nich jakiego lubie… JDS jeszcze moze wrócić do TS czy pas zdobędzie hmm cieżko… Wiele sie wyjaśni w jakiej formie wróci Cain. Jak bedzie taki jak wcześniej to wiadomo.

  3. tofik@ fakt po tych zaostrzeniach antydopingowych to juz zaden zawodnik nie ten sam praktycznie i tu juz kwestia tego ze najlepszymi bedą ci którzy sie w to wpasują i sobie z tym poradzą , bez przesady zeby Travis ubił Velasqueza , Browna ubił Arlovski nie chce tu porównywac ale chyba jednak nie ta półka

  4. no Velasquez raz, ze kontuzje, a dwa, ze on ogolnie nigdy nie mial kariery na pierwszym miejscu (w sensie najwazniejsza dla niego byla rodzina). Wiec jak juz sie dorobil, to nie wiem czy bedzie dalej mial takie parcie, coraz starszy, coraz wiecej kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *