Junior Albini opowiada o swoim życiu oraz pojedynku z Andreiem Arlovskim

Esther Lin, MMA Fighting

Junior Albini powraca po zwycięstwie z coraz większymi nadziejami.

Junior Albini (14-2) zadebiutował w Oktagonie UFC przeciwko Timothemu Johnsonowi. Zawodnik z Brazylii pokonał Johnsona w 1 rundzie przez TKO. Brazylijczyk zarobił dodatkowe 50 000 $ z tytułu bonusu za występ wieczoru. Albini po walce wzruszył wszystkich swoim wyznaniem.

Nie miałem pieniędzy na trening, ale wierzyłem w swoją karierę. Ludzie myśleli, że to mnie nigdzie nie zaprowadzi. Wszystko zmieniło się po tej walce w UFC oraz premii za występ wieczoru. Dało mi to więcej spokoju, oraz pozwoliło skupić się na treningu. Pokazałem wszystkim, że to było tego warte. To właśnie najbardziej się zmieniło. Moja żona zawsze we mnie wierzyła i przekonywała, że któregoś dnia dostanę się do UFC. Ostatnie zwycięstwo, to również jej zwycięstwo.

Największym marzeniem Albiniego była możliwość kupienia zabawek dla swojej córki.

Ona jest jeszcze mała i nie wybiera wygórowanych rzeczy. Zabawne jest to, że kupujesz jej tablet a ona woli bawić się starym Hula – Hop. To jest najlepsze co przyniosła mi tamta walka.

Albini w swoim najbliższym pojedynku zmierzy się z niezwykle doświadczonym, Andreiem Arlovskim (25-15, 1NC).

Dałem dobrą walkę i chciałem kolejnego mocnego zawodnika, ale nigdy bym nie pomyślał, że przyjdzie mi zmierzyć się z Arlovskim. Walczył z Fedorem Emelianenko, osiem albo dziewięć lat temu. Nigdy nie wyobrażałem sobie pojedynku z kimś takim. Zawsze go oglądałem, dlatego trudno w to uwierzyć.

Andrei Arlovski znajduje się obecnie w bardzo ciężkim okresie kariery. Przegrał 5 ostatnim pojedynków z rzędu. Brazylijczyk uważa, że wpłynie to na jego postawę w trakcie walki.

Nie znajduje się w dobrym momencie swojej kariery. Przegrał 5 ostatnich walk i nie będzie już taki pewny siebie. Oczekuję, że będzie walczył bezpiecznie, będzie uderzał oraz dążył do sprowadzenia.

Każdy mówi, że to może być jego ostatnia walka, także cała presja skupiona jest na nim. Jestem skoncentrowany i gotowy na niego. Wierzę, że jestem lepiej przygotowany oraz mam mocniejszą głowę. Bardzo się cieszę z tej ogromnej szansy w mojej karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *