„Jorge Masvidal nikogo nie unika” – menadżer Masvidala o zbliżającym się spotkaniu z szefostwem UFC w sprawie kolejnej walki

Steven Ryan/Getty Images

Jorge Masvidal chce wrócić do Oktagonu i wszystko zmierza ku temu, aby zestawiono mu kolejną walkę. Masvidal chce jak najszybciej wrócić na ścieżkę prowadzącą go do walki o pas.

Na razie nic nie jest przesądzone, ale menadżer Jorge Masvidala, Malki Kawa z First Round Management mówi, że w najbliższych tygodniach ma dojść do spotkania z szefostwem UFC i ma nadzieję, że wtedy uda się coś sfinalizować.

Jorge Masvidal (35-15 MMA, 12-8 UFC) nie walczył od czasu przegranej przez nokaut w drugiej rundzie z mistrzem Kamaru Usmanem w walce o tytuł wagi półśredniej na UFC 261 w kwietniu. Przyjął wiele ciosów w głowę wraz z ciosem kończącym walkę, ale Kawa powiedział, że Masvidal jest gotowy do powrotu do akcji i ma nadzieję na produktywną dyskusję z Daną White’em, Hunterem Campbellem i matchmakerami UFC.

„Próbujemy się zorientować, jakie są następne kroki” – powiedział Kawa w rozmowie z MMA Junkie. „Jest tam wiele opcji. Musimy tylko dostać się do Vegas i spotkać się z UFC, i planujemy to zrobić po (tygodniu walki Paul vs. Woodley). Miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy mogli się tam dostać i zobaczyć co się dla niego szykuje.”

Od momentu przegranego rewanżu z Usmanem, Masvidal pozostaje konsekwentny w tym samym przekazie, jeśli chodzi o swoją przyszłość. „Gamebred” powiedział, że chce którejkolwiek walki, która postawi go na najkrótszej drodze do kolejnej walki o pas.

Pojedynek z Leonem Edwardsem był popularną propozycją dla Masvidala, podobnie jak rewanż z Nate’em Diazem, czy potencjalne walki z pretendentami do tytułu Gilbertem Burnsem lub Vicente Luque.

Kawa nie skupił się na jednym konkretnym nazwisku dla swojego zawodnika, ale wie, że celem Masvidala jest ponowne zmierzenie się w walce o pas, więc jego zadaniem jest znalezienie mu walki, która wprowadzi go na upragnioną ścieżkę.

„Szukamy walki, która ma największy sens, aby jego droga powrotna do tytułu była jak najlepsza. Całe to gadanie, „Och, on unika tego faceta, on unika tamtego faceta”. Masvidal nie unika nikogo.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *